Üniversiteye geçiş sınavı olan lise son ve lise mezunu öğrencilerin gireceği YKS sınavı için geri sayım başladı. Sınav TYT sınavı ile birlikte 2019 Haziran  ayında.

 

Öğrencilerin iki yıllık üniversite seçim barajını geçebilmesi için ilk oturumundan 150 puanı geçmiş olması, dört yıllık üniversite barajını geçebilmesi için ise 180 puanı geçmiş olması gerekmektedir. Sınav içerisine sadece kimlik ve sınav giriş kâğıdınız ile girebilirsiniz ek olarak para, kulaklık, küpe, bileklik, saat ve telefon vb. hiçbir şey alınmayacak.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

2019 yılında yapılacak üniversiteye geçiş sınavına 2 milyondan fazla öğrenci ve mezun kişiler katılım sağlayacak. Uzmanlar ise sınava girmeden önce çıkmış soruları tekrardan gözden geçirmenizi ve bu tip soruları kendinizce benimsemenizi, bu soru benzerleri ile çalışmanızı öneriyor. Sınav öncesinde benzer soru tekrarları yapmanız, sınav deneyimini önceden hesaplayarak ev’ de, okulda veya dershane’ de denemeler çözmeniz size büyük artılar kazandıracaktır. Şimdiden soru çözme ve optik kodlama stilinizi keşfetmenizde fayda var çünkü bu tip öğrenimleriniz sizi sınav esnasında hızlandıracak diğer rakiplerinize göre ek zaman sahibi olacaksınız.

 

Sınav esnasında ise rahat olmalı, bilmediğiniz soruları boş bırakmalı, bildiğinize emin olduğunuz ancak zorlandığınız soruları ise en sona koyup kolay soruları çözdükten sonra zor sorulara geri dönüp rahatlıkla çözüme gitmeniz sınav içi en mantıklı hareketlerden birisidir. Sınav zamanına yakın bir tarihte’ de ders çalışmayı bırakmanız sizi zinde ve rahat tutacaktır. Sınav tarihine yakın şu zamanlarda Sınav’a gireceğiniz yerleri gidip görebilir, en rahat şekilde nasıl gidileceğini planlayabilirsiniz. Sınav zamanı yanlış yerde olmanızın ve bu sebeple geç kalmanız durumunda bunun tek bir telafisi diğer seneye sınava girmek olacaktır.

 

YKS Konuları Nelerdir?

 

YKS, bilindiği üzere 2 aşamada yapılmakta. TYT ve AYT olarak ders ders hangi başlıkta hangi konulardan sorular geliyor aşağıdaki başlıklardan öğrenebilirsiniz. TYT konularını aşağıdan istediğiniz dersi seçerek öğrenebilirsiniz.

TYT Matematik Konuları

TYT Türkçe Konuları


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın