Yemek Yemeden Önce Neler Yapmalıyız?

Yemek Yemeden Önce Neler Yapmalıyız? 

Yemek yeme aslında gündelik anlamda enerji seviyemizi ve hayata karşı durumumuzu etkileyen en temel faktördür. Biz de siz değerli okurlarımız için yemek yemeden öncesinde uygulamanızda yarar görebileceğiniz belirli başlı tavsiyeleri bir araya getirdik.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Herşeyin başı temizliktir. Yemeği de ellerimize yediğimize göre ellerimiz mutlaka ama mutlaka yemekten önce yıkamalıyız. Mümkünse sabun ile iyice ovalayarak parmak araları dahil yıkamalıyız ki gün içinde elimize bulaşan mikroplar midemize inmesin. Yemek öncesi elleri yıkamak Peygamber Efendimiz’inde yaptığı ve tavsiye ettiği bir davranıştır yani Sünnettir sevab kazandırır.

 

Yemek yemeden önce bir diğer dikkat etmeniz gereken konu da sizin bünyenize uygun beslenme koşullarında hareket edip etmediğinizdir. Bir çok kişi yanlış beslenme alışkanlıkları yüzünden metabolizmasını gereksiz çalıştırıyor. Çorba, yeşillik ve mümkün olduğunca bitkisel yağlarla yemeklerin hazırlanması, özellikle zeytin yağının sofranızdan eksik edilmemesi gerekiyor. Baharat, tuz ve şeker kullanımında ölçüyü korumalısınız. Sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanarak hayatınıza seviye arttırabilmek hiç de zor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir