Yazı yazmak, insan hayatında neden önemlidir?

Yazı yazmak, insan hayatında neden önemlidir?

Hayatta yazı yazmak en önemli şeylerden birisidir. Söz uçar yazı kalır demiş atalarımız. İnsan düşüncelerini, felsefi görüşlerini kendinden çok sonra gelecek olan nesillere aktarabilmek açısından çok önemlidir. Bunun yanında bir köşeye çekilip bir konu hakkında düşüncelerini kâğıda dökmek zihne ve ruha ferahlık verecek, düşüncelerini anlatmak zihnini rahatlatacaktır. Yazan insanlar genelde insanlar üzerinde oldukça kalıcı bir etki bıraktığı için kitlelere liderlik yapmak açısından, kitleleri yönlendirmek ve insan gücünü elinde bulundurmak açısından da avantaj sağlar.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Yazmak aslında kişisel olarak içinde bulunduğumuz çıkmaz yollara alternatif bulmamız, kendimizle yüzleşmemiz ve kendi iç muhasebemizi yapmamız açısından da oldukça önemlidir, yazarken zihnimizden mürekkebe dökülenler aslında kaçtığımız, yüzleşmekten korktuğumuz sorunlarımıza çare olacak formülleri beraberinde getirecektir unutmayın ki yüksekten korkan birini ancak uçurumun kenarına geldiğinde bu korkusunu yenebilir.

Yazılarınızı paylaşarak aslında diğer insanların görüşlerini ve geri bildirimlerini almayı sağlayabilir diğer insanların sizin düşüncelerinize nasıl tepki verdiklerini de bu sayede öğrenebilirsiniz.

Yazı aynı zamanda bir medeniyet ve kültür aktarım aracıdır, yazılı belgeleri ve dili bir topluluğun özelliklerini en iyi anlayabileceğimiz, inceleme ve yorum yapabileceğimiz alanlardır.

En önemlisi de yazmak taşınabilir ve kalıcı bir argümandır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Oy, Ortalama: 4,50 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir