Yazdığınız şiiri arkadaşınıza okudunuz.

Yazdığınız şiiri arkadaşınıza okudunuz. Arkadaşınız şiiri beğenmediğini söyledi. Bu durum sizi çok üzdü.

 

Okuma yazmayı öğrendiğimden itibaren şiir yazmaya başladım. Bu benim için hem çok eğlenceli bir aktivite oldu hem de kendimi iyi hissetmemi sağlıyor. Daha yolun çok başında olsam da ileri de çok daha iyi şiirler yazacağıma inanıyorum. Derslerimden arta kalan vakitlerde yazdığım şiirlerimi önce anne ve babama daha sonra da arkadaşlarıma okuyarak onların fikirlerini alıyorum. Ancak geçen gün yazdığım şiirimi arkadaşıma okuduğumda, beni çok üzen yorumlarla karşılaştım ve hu da benim şiir yazma hevesimi biraz kırdı diyebilirim. En azından emeğime biraz saygılı davranmasını beklerdim.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Tabiî ki yazdığım her şiiri beğenecekler diye bir kural yok ama yine de yapıcı bir şekilde eleştiri yapabilirdi. Böylece yazma hevesim kırılmaz ve bu kadar çok üzülmezdim. Hâlbuki öğretmenim ve ailem bana destek olmak için beni her zaman şiir yazmam konusunda teşvik ederken böyle yıkıcı bir durumla karşılaşmam hayal kırıklığı yaşamam neden oldu. Bu durumu, beni kıskandığı yönünde olarak da düşünebilirim aslında. Belki de öğretmenimin ve diğer arkadaşlarımın bana olan ilgileri ona biraz dokunmuş olabilir ve tüm dikkatleri kendi üzerine çekmek istemiş olabilir. Bu tamamen benim düşüncem. Yoksa neden bana bu kadar acımasız yorumlar yapsın ki?

 

Son yazdığım şiirime aldığım olumsuz yorumlar benim şevkimi biraz kırsa da bana destek olan arkadaşlarımın güzel yorumları sayesinde şiir yazmaktan vazgeçmemeye karar verdim. İçimdeki yazma tutkusunu bırakmayacağım ve ona sımsıkı sarılacağım. Kim bilir? Belki de ileride bir şiir kitabı çıkarırım. Hayat bu! Bize neleri göstereceği hiç belli olmaz! Öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir