Yaşantınızda eylemlerinizin bilinçli olması size ve etkileşimde olduğunuz insanlara ne sağlar?

Yaşantınızda eylemlerinizin bilinçli olması size ve etkileşimde olduğunuz insanlara ne sağlar? Değerlendiriniz.

 

Hayatımız boyunca yaptığımız eylemlerin sonuçlarından sorumluyuzdur. Bu hem ailemiz hem de çevremizdekiler tarafından bizlere her zaman aşılanır. Çünkü eylemlerimiz ne kadar bilinçli olursa bizler için kararlar o kadar doğru olabilir. Bir işle temkinli bir şekilde ilgilenmek varken biz baştan savma şeklinde ilgilenirsek hem kendimize hem de etrafımızda o işin sorumluluğunu beraber aldığımız kişilere yanlış yapmış oluruz.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Adımlarımızı sağlam atmamız gerekiyor. Bunu alışkanlık haline getirdiğimiz takdirde etkileşim halinde bulunduğumuz insanlara da güven aşılarız. Bizimle bir sorumluluk almaktan çekinmezler. Ya da bizlerle arkadaşlık ederken bizim fikirlerimizi önemserler. Bizlerle fikir alış-verişinde bulunurlar. Bilinçli hareketlerde bulunmak bizlere vakit kazandırır. Çünkü baştan doğru ve mantıklı bir karar verip ona göre yol seçmişizdir.

 

Çevremizdekiler için de bizim eylemlerimizin sonucu oyalayıcı olmaz bu şekilde davranırsak. Bilinçli davranışlarda bulunmak hayatımız boyunca bize iyi şeyler kazandırır. Hem bize hem de çevremize. Bu şekilde davranmak düşüncelerimizin de ne kadar değerli olduğunun bir göstergesidir. Sağlam ve olgun düşünmek bizlerle aynı ortamda bulunan insanlar için de kıymetlidir.

Onlar bilirler ki biz bilinçli hareket ederiz. Bu davranışımızı bilen kişiler bizlerin karakteristik özelliği olarak kabul etmişlerdir. Zaten bu özelliğimiz onlar için de iyi bir durumdur. Aklı başında insanlarla aynı ortamda bulunmak onlara iyi ve güzel şeyler kazandırır. O nedenle bilimci eylemlerimiz bizler için olumludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.