Yaşadığınız yerin yöneticisi olsaydınız çocuklar için hangi oyun alanlarını hazırlardınız?

Yaşadığınız yerin yöneticisi olsaydınız çocuklar için hangi oyun alanlarını hazırlardınız? Arkadaşlarınıza anlatınız.

Ben bizim ilçenin belediye başkanı olmak isterdim. Belediye başkanı olduğum zaman ise ilçedeki tüm bol alanları yeşil hale getirirdim. Çünkü bu alanlar çocuklar için oyun alanı olurdu. Bunun yanında Ereğli’de sahil bulunuyor. Sahilde birçok cafe, restoran yerleri bulunuyor. Oralarda insanlar yemeklerini yiyor, çay, kahvelerini içiyorlar. Bu kadar yemekle ilgili mekan yerine bu alanların belli kısımlarını çocukların denizin tam da kenarında oynayacakları birer oyun parkı yapardım. Böylece özellikle yaz gecelerinde aileler sahilde otururken çocukların da canı sıkılmaz bu parklarda oynarlardı.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Ben Ereğli’ye belediye başkanı olsam okulların yakınlarına da park ve bahçeler yapardım. Okulda teneffüs olduğunda tüm çocuklar okul bahçesinde parklarda öğretmenleriyle birlikte oyunlar oynarlardı. Ama zil çalınca koşarak derse girmek şartıyla bu parkları yapardım ve bu şartımı da çocuklara söylerdim.

 

Belediye Başkanı olunca yaşadığımız şehirde birçok iş yapabilme hakkına sahip olacağım için bunu çocuklar için çok çok isterdim. Belediye başkanı oyun alanları hazırlamanın yanında bir de çocukları çok iyi dinlemelidir. Çünkü çocuklar çok farklı düşünme yeteneğine sahip bulunuyorlar. Onlara sorarak şehir hakkında işler yapmaya çalışırdım. Böylece herkes çok mutlu olurdu. Çocuklar tabiata karşı daha duyarlı davranabilir. Bu konuda büyüklere dersler verebilirler. Sonuçta büyükler bizim yaşayacağımız şehrin hazırlığını yapıyorlar bu sebeple de biz çocukların fikirlerini sormak akıllarına gelmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.