Yaşadığınız Yerde Bulunan İl Veya İlçe Müdürlüklerinden Birini Seçiniz.

Yaşadığınız Yerde Bulunan İl Veya İlçe Müdürlüklerinden Birini Seçiniz. İmkanınız Dahilinde Buraya Giderek yetkili Kişilerle, Müdürlüğün Görevi Ve Çalışmaları Hakkında Bir Araştırma Veya Röportaj Yapınız.

Ülkemizde her bir kuruluş toplumun daha huzurlu ve güvenli bir şekilde, düzen içinde yaşaması için hizmet vermektedir. En üst kurumdan tutun en alt kuruma kadar tüm birimlerin hizmet cetveli insanlara hizmet etmek ve fayda sağlamaktır. Sorunlara çözüm üretmek ve huzuru sağlamaktır. İlçemizde görev yapan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevleri: Kanun, tüzük, yönetmelik, yönerge, plan ve program dahilinde amirlerinin kendilerine verdiği yetkileri yapmaktır. Görev alanı içerisinde milli eğitim hizmetlerin incelemek ve görev alanına giren okul veya kurumların ihtiyaçlarını tespit ederek kendi yetki sınırları içerisinde yapmaktır. Yetkisi dışında olanları yetkili makamlara bildirmektir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hizmetlerinden bir tanesi de hizmetlerin daha iyi yürütülmesi ve geliştirilmesi için çalışmaktır. Mümkün olduğu kadar bu düzeni sağlamaktır. Görev alanındaki gerekli durumları ilgili makamlara bildirmektir. Müdürlük çerçevesinde gerekli iş bölümünün yapılmasını sağlamaktır. Gerekli yazışma ve işlemleri takip etmek ve düzeni kontrol etmektir.

 

Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının ders kitaplarının ve diğer araç ve gereçlerinin zamanında sağlanıp sağlanmadığını takip etmek  ve gerekli tedbirleri almaktır. Okullarda, kurumlarda ve bakanlık çerçevesinde açılan sınavların düzgün ve güven çerçevesinde geçmesini sağlamak ve sınav sonrası evrakların gerekli yerlere ulaşmasını sağlamaktır. Her yönü ile topluma hizmet etmektedir. Görev alanı içerisinde bulunan tüm kurumların takibini hassas bir şekilde yapmaktır. Okullarda sağlanan bu düzen ile çocukların daha verimli eğitim alması amaçlanmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 Oy, Ortalama: 3,80 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir