Yaşadığımız yer ve çevresinin ülkemiz ve diğer ülkeler arasında yapılan ekonomik ilişkilerdeki rolü nedir?

Yaşadığımız yer ve çevresinin ülkemiz ve diğer ülkeler arasında yapılan ekonomik ilişkilerdeki rolü nedir?

Anadolu genel olarak tarım ve hayvancılık ile uğraşmaktadır. Tarım konusunda oldukça çok çeşide sahip olan ülkemiz bu ürünleri işleyerek veya ham bir halde diğer ülkelere satmaktadır. Bu satış işlemi hem yaşadığımız çevreye hem de ülke ekonomisine oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Ülkelerin dikkatini çekmek için yine ham madde, mamul ve yarı mamullerin kalitesi diğer ülkelere gösterilerek yatırım yapmaları sağlanılabilir. Kaliteli ürünlerin ülkemiz garantisi ile diğer ülkelere pazarlanacak olması sayesinde yeni yatırımcıların iştahını kabartması kaçınılmazdır. Kısa sürede pek çok iş adamı hem tarım ürünlerini almak hem de işlemek amacı ile ülkemizi ziyaret edecek ve gerekli adımları atmaya başlayacaklardır. Ayrıca hayvancılık sektöründen atılacak olan etkin adımlarda farklı pazarların bulunması sayesinde üreticilerin hem yüzü hem de cebi gülümseyecektir.

 

Yaşadığımız çevrede yapılan ticari faaliyetlerin bölge insanı başta olmak üzere pek çok kişinin yaşamına sağlayacağı olumlu katkılar sayesinde refah düzeyinde bir yükselme yaşanacaktır. Yabancı yatırımcıların açacağı fabrikalarda yine ülke insanları istihdam edilecek ve işsizlik oranlarında hızla azalma yaşanacaktır.

Ayrıca üretilen her kaliteli ürün ve ülke pazarlarına sunulan kaliteli tarım ürünleri tercih edilirliği artıracağı gibi ülkeye karşı bir güven oluşmasını sağlayacaktır. Günümüzde hiç kimse büyük yatırımlar yapmak için sıkıntılı ülkeleri tercih etmezler. Bu nedenle dünya pazarında yaratılacak olan imaj da hem yaşadığımız çevre için hem de ülkemiz için oldukça önem arz etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir