Vatanseverliğin sizin için ne anlama geldiğini arkadaşlarınızla paylaşınız. 

Vatanseverliğin sizin için ne anlama geldiğini arkadaşlarınızla paylaşınız. 

Vatan toprağı üzerinde yaşayan her birey kutsal bir sevgi bağı ile bağlıdır. Bu sevgi ve birlik bağı vatanı var eder. Vatansever her birey vatan toprağı uğruna canını verebilir. Vatanını seven her birey aynı topraklarda yaşadığı insanlarla soy bağı olmasa da vatan sevgisi bağı ile bağlıdır. Bu topraklar uğruna canını feda eden onca şehit asker vatansever olmanın en büyük göstergesidir.

Günümüzde vatansever olabilmekte mümkündür. Bunun için yalnızca bir savaş çıkması veya cepheye giderek mücadele etmek, askerle vuruşmak gerekmez. Vatansever olan bir insan vatan toprağı üzerindeki her değerin kendisine ait olduğunu bilerek benimser ve korumaya çalışır. Vatan toprağı üzerinde bulunan hiçbir canlıya zarar vermez. Onları korumak, kollamak için çaba sarf eder. Çevresini temiz tutar. Varlığı ile doğaya güzellik katan doğal çevreye ürünlere yapılara zarar vermez. Vatansever bir insan dilini de korumaya çalışır. Türk dilini en iyi şekilde kullanabilmeye ve yaşadığı çevreyi sevmeye özen gösterir. İnsanların canını yakacak, vatanın kutsallığını zedeleyecek, bayrağı küçük düşürecek hareketlerde ve sözlerde bulunmaz.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Bilgi sahibi olabilmek adına bu anlamda geçmişe ve tarihimize yönelik bilgi edinebilir ve daha bilinçli bir birey haline gelebilir. Her zaman için okuyan ve kendini geliştiren ve ileriye dönük olarak üzerinde bulunduğu vatan topraklarını daha ileri seviyeye taşıyabilmek adına elinden geleni yapar. Vatansever genç vatanı uğruna kendinden fedakarlık yapabilendir.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.