Vatanımızı sevdiğimizi nasıl ortaya koyabiliriz?

Vatanımızı sevdiğimizi nasıl ortaya koyabiliriz? Belirtiniz.

 

Vatan üzerinde yaşadığımız toprak parçasıdır. Bir coğrafyayı, bir toprak parçasını Vatan yapan, üzerinde yaşayan toplumun birliği ve beraberliğidir. Toplumun dini, dili, kültürü, gelenek ve görenekleri ortaktır. Bu ortak paylaşımın en büyüğü ise aynı toprak parçasını paylaşmaktır. Bir kara parçası tek başına hiçbir şey ifade etmezken,  üzerinde yaşayan halk ve onun o toprak parçasına verdiği anlam Vatan dediğimiz en önemli unsuru oluşturur. Vatan hak edilerek, kazanılarak Vatan olur.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Hür olduğumuz, refah içinde yaşadığımız vatanın birliği bütünlüğü de her şeyden önemlidir. Bazen bu uğurda canımızı bile ortaya koyarız. Çünkü Vatanı tehdit eden unsurlar her neyse, dini, dili, birliği ve beraberliği de yok etmek üzere kurgulanmıştır. Bizler de bu uğurda yeri geldiği zaman her şeyimizi feda edebiliriz. Canımızı, malımızı ve hayatımızı bir tek Vatan uğrunda tüketiriz. Fakat bunun dışında, Vatanın geleceği açısından yapmamız gereken başka başka şeyler de vardır. Mesela Vatan zora düşmeden, onun bir ferdi olarak, vatandaşlık görevlerimizi en güzel şekilde yerine getirmemizdir. En iyi şekilde derslerimize çalışarak, iyi bir meslek edinebilir ve Vatanımız için güzel işler ortaya koyabiliriz. Böylece devletin daha da gelişmesi ve kalkınması sağlanabilir.

 

Çevremizi temiz tutmamız da Vatan sevgimizin en önemli göstergelerindendir. Çevre kirliliğinin önlenilmesi, insanların huzur içinde yaşaması için çalışılması, suç işlenilmesinin önlenilmesi Vatan sevgisinin en önemli göstergeleridir. Bunları eksiksiz yapmamız da bizim Vatandaşlık görevlerimizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.