Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor?

Vatan savunması sizin için ne ifade ediyor?

Vatan; uğrunda canların feda edildiği bir toprak parçasıdır ve bizim için çok kutsaldır. İnsanların üzerinde rahat, huzurlu, bağımsız ve özgürce yaşadıkları bu toprak parçası her devlet için en önemli sermayedir. Bizim vatanımız ise bin bir türlü entrikalara sahne olmuş ve elimizden alınmak için tüm dünya devletleri tarafında işgal edilmiş ancak Türk milletinin asaleti ve imanı neticesinde bağımsızlığını kazanmış bir vatan olarak ayrı bir öneme sahiptir.

Tarihte hiçbir illetin başına bu kadar sıkıntı gelmemiş ve başka hiçbir devlet diğer devletler tarafından bu kadar fazla saldırıya uğramamıştır. Bulunduğumuz coğrafya ve Osmanlı’nın 600 yıllık hükümranlığının acısını çıkarmak isteyen dış güçler her fırsatta bize saldırmış ve bundan asla vazgeçmemişlerdir. Günümüzde bile hala dış güçlerin saldırıları altında olduğumuz bir gerçektir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Vatan savunması, her karış vatan toprağının birliği ve bütünlüğü için, vatanın bölünmez bütünlüğü için milletin ve devletin bağımsızlığı için can pahasına bile olsa korumak anlamına gelir. Bu ister iç düşmanlar olsun ister dış düşmanlar aynı şekilde vatanımızı elimizden geldiğince savunmalıyız. Atarımızın bize bıraktığı bu en kıymetli miras, onur, şeref ve namus mesabesinde olarak önemsemeli ve bu uğruda gerekirse canlar verilmelidir.

Türk milleti vatan savunmasını her zaman kutsal bilmiş ve karşılaştığı tüm işgal girişimlerini canına dişine takarak savunmaktan geri durmamıştır. Atalarımızı kanını taşıdığımız için durum bizim içinde söz konusudur. Gerektiğinde bizlerde bu vatan için canlarımızı vermeye hazırız. Öyle ki sınırlarımızda polislerin ve askerlerin yaptıkları tüm operasyonlar vatan savunması için yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.