Ülkemizin hangi şehirlerini gezip görmek istiyorsunuz?

Ülkemizin hangi şehirlerini gezip görmek istiyorsunuz? Nedenleriyle açıklayınız.

Gezmeyi istediğim çok sayıda farkı şehir elbette ki var. Bu şehirler arasında en çok gezmeyi istediğim kent İstanbul’dur. İstanbul pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir kentimiz olarak ön plana çıkmaktadır. Üstelik hem ülkemizin en büyük kentidir hem de dünyanın sayılı büyük kentleri arasında yer almaktadır. Ayrıca İstanbul çok eski çağlardan bu yana yerleşim yeri olduğu için pek çok farklı medeniyete de başkentlik etmiştir.

İstanbul’u gezmek istememdeki en büyük sebep; esasında bu kentin kültürel ve doğal dokusunun bulunmasıdır. Kentte çok sayıda farklı tarihi eserin bulunuyor olması da benim ilgili çeken en temel husus olarak tanımlanabilir. Yine İstanbul kentinde çok sayıda müzenin bulunduğunu da biliyorum.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Bu müzeleri gezerek, müzelerdeki tarihi eserleri de görmeyi fazlasıyla istiyorum.

İstanbul sadece tarihi güzellikleriyle değil doğal güzellikleriyle de ilgimi çekiyor. Özellikle İstanbul Boğazı muazzam manzarasıyla dikkatimi çekiyor. İlerde bir gün mutlaka İstanbul Boğazı’nda yat turuna katılmayı çok istiyorum. Bununla birlikte yat turuna arkadaşlarımla ya da ailemle yani sevdiklerimle de katılmayı fazlasıyla istiyorum. Bana göre İstanbul ülkemizin ve dünyanın en güzel kentidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir