Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri hakkında ne düşüyorsunuz?

Ulaşım araçlarının hayatımızdaki yeri hakkında ne düşüyorsunuz?

 

Ulaşım araçları, hayatımızda çok önemli bir yer kaplıyor. Ulaşım araçları sayesinde istediğimiz yere kolaylıkla gidebiliyoruz. Bir yerde başka bir yere gitmemizi, bu ulaşım araçları sağlıyor. Günümüzde birçok ulaşım aracı bulunuyor. Şehir içinde otobüs, araba, taksi, dolmuş, minibüs, metro, metrobüs gibi farklı ulaşım araçlarını kullanıyoruz. Yani günlük hayatta hem toplu taşıma araçlarını hem de özel araçlarımızı kullanabiliyoruz.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Eğer ulaşım araçları olmasaydı bir yerden başka bir yere gitmemiz çok sorun olurdu. Eski zamanda olduğu gibi ya yürümek zorunda kalırdık ya da at, eşek gibi hayvanları kullanırdık. Bu durum, son derece zor olurdu. Yürüyerek sadece kısa mesafelere gidebilirdik ve ulaşım araçlarıyla çok kısa bir zamanda gideceğimiz bir yere saatler hatta günlerce yürümek zorunda kalırdık. Daha uzun mesafelereyse hiç gidemezdik. Uzun mesafeler için de at gibi hayvanları kullanırdık. Fakat bu durumda da yine günler, aylar sonra gideceğimiz yere ulaşırdık ve bu yolculuk hiç de konforlu olmazdı. Yolda çok fazla yorulurduk. Aynı şekilde yolculuk için kullandığımız atlar da yorulacağından onların da hastalanma ihtimali artardı.

 

Günümüzde, eski zamanların aksine yolculuk yapmak son derece kolaydır. Şehir içinde rahatlıkla istediğimiz yerlere gittiğimiz gibi şehir dışına da kolaylıkla gidebiliyoruz. Şehir dışı veya yurt dışı için de araba, otobüs, tren, uçak veya gemiler son derece rahat bir ulaşım sağlıyor, çok kısa bir sürede istediğimiz yere gidebiliyoruz. Ulaşım araçları, hayatımızda bize zaman kazandırıyor ve yorulmamızı engelleyerek bize ulaşımda kolaylık sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir