Uçurtma uçururken hislerim ve hayallerim

Uçurtma uçururken ya da uçan bir uçurtma gördüğünüzde neler hissettiğinizi veya hangi hayallere kapıldığınızı anlatınız.

 

Merhaba arkadaşlar ben Pelinsu…

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Aslında bende uçurtma uçurtmayı çok seviyorum ama sadece pikniğe gittiğimizde uçurtma uçurabiliyorum. Çünkü sitede evler bize müsaade etmiyor çok yüksekler, uçurtma oralara çarpıyor. Eğer uçan bir uçurtma görürsem ilk aklıma gelen şey uçmak oluyor. Acaba nasıl bir his uçmak. Kuşlar uçuyor fakat biz uçamıyoruz, uçakla çok yükseklere çıkabiliyoruz ama yine de kuşlar gibi uçamıyoruz.

 

Geçen gün YouTube da bir video gördüm aynı İron Man’in uçmasına yarayan zırh gibi bir jet tasarlamışlar. Adam sırtına takıyor ve aynı bir kuş gibi uçuyordu. Bende bu şekilde uçmak isterdim, çok eğlenceli olurdu ama herhalde çok yüksek olacağı için birazda korkardım. Birde uçurtma gördüğümde kuyruğundaki rengarenk püsküllerden dolayı aklıma hep gök kuşağı geliyor acaba gök kuşağı çıktığında uçurtma uçurup onu gök kuşağının üzerinden uçursak ne olur diye düşünüyorum.

Gök kuşağının içinden geçebilir mi yoksa ona çarpar mı? Bir arkadaşım gök kuşağının altından geçersek cinsiyetimizin değişeceğini söyledi acaba gerçek olabilir mi, bence bu da diğer şeyler gibi uydurma bir hikâye. Bu tür şeyler pek kulak asmıyorum aslında. Böyle şeyler duyduğumda ya büyüklerime soruyorum ya da kendimce araştırmalar yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir