Türkçe Öğretmeni Maaşı

Kadrolu ve sözleşmeli türkçe öğretmeni maaşı farklıdır. Ek ders saat ücretleri de farklıdır. Aşağıdaki rakamlar ek ders hariç tahmini rakamlardır.

Öğretmen maaşları ülke gündemini oldukça meşgul eden ve gelecek planlaması yapan gençlerin çokça üzerinde durduğu konulardan bir tanesidir. Türkçe Öğretmenliği de gün geçtikçe önem kazanan bir branş olarak önümüze çıkmaktadır.

Türkçe Öğretmenlerinin tahmini alacakları maaşlar kademe ve derecelerine göre yani meslekteki çalışma süresine göre farklılık göstermektedir. Aşağıda bir Türkçe Öğretmeninin hizmet yılına göre alacağı tahmini maaşlar verilmiştir.

Türkçe öğretmenleri ayrıca yukarıda verilen maaşlara ek olarak haftalık 15 saat üzeri girdikleri her ders saati için ek ders ücreti alırlar. Bu ek ders ücreti ise ders başına yaklaşık 18 tl civarı olarak hesaplanmaktadır. Bir Türkçe Öğretmeni haftalık 30 saate kadar derse girebilmektedir.

Not: Tabloda verilen rakamlar enflasyon farkı, aile yardımı, BES, sendika, ilksan vb kesintiler/ödemeler dikkate alınmadan hesaplanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.