Turizmin uluslararası ilişkideki önemi nedir?

Turizmin uluslararası ilişkideki önemi nedir?

Modern dünyada uluslararası ilişkiler oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ilişkiyi en çok artıran konular ekonomi ve turizmdir. Ülkeler ticari faaliyetler ve turizmin sayesinde birbirlerini çok daha yakından tanımaktadırlar. Bir ülkeyi yakından tanımak için o ülkeyi kesinlikle ziyaret etmelisiniz. İşte tam da burada uluslar ilişkileri hızlandıran turistler devreye girmektedir. Ülke ekonomisine her yıl milyarlarca katkı sağlayan turistler hem kültürünüzü yakından tanıyacak ve reklamınızı yapacak hem de ekonominize doğrudan katkı sağlamaya başlayacaktır.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Turizmin bacasız bir fabrika olduğunu asla unutmamalıyız. Yaz kış her ulustan gezip görmek ve eğlenmek amacı ile ülkenize gelen ziyaretçilerin memnun ayrılmaları için vatandaş olarak da elimizden geleni yapmalı ve ülke tanıtımını en doğru şekilde yapmalıyız. Uluslararası turizmde tarihi yerleri görmek ve farklı bir kültürü tanımak amacı ile seyahat etmektedir. Turistler sayesinde ülkeler çok daha fazla kişiyi istihdam edebilirler. Turizm her açıdan pek çok fayda sağlamaktadır.

 

Ülkenize farklı uluslardan gelecek olan ziyaretçileri tedirgin edecek bir durum söz konusu olur ise doğal afetler savaş vs gibi o yıl ve takip eden birkaç yıl içerisinde maalesef turistler ülkenize gelmeyi tercih etmeyeceklerdir.

Ayrıca ülkenize gelmiş olan kişileri doğru etki altına aldığınız zaman yatırım için veya ihracat yapmak için ilk tercih olabilirsiniz. Bu nedenle uluslararası sağlam ilişkilerin de temeli turizm üzerinden de kolaylıkla kurulabilmektedir. Bu nedenle her gelen ziyaretçiye ülke kültürünüzün yanı sıra ekonomik yatırım alanları da göstermelisiniz. Böylece hem siz hem de ülkeniz kazanmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir