Toplumun belli bir ihtiyacına yönelik yapılması gereken yeni bir icat olduğunu düşünüyor musunuz?

Toplumun belli bir ihtiyacına yönelik yapılması gereken yeni bir icat olduğunu düşünüyor musunuz? Bu icat ne olabilir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

Günün en büyük problemlerinden biri trafik ve ulaşım. Özellikle kalabalık şehirlerde bir yerden bir yere gitmek oldukça yorucu. Çoğunlukla işe gidip gelen kişilerden dolayı trafiğin yoğunluğu mesai girişlerinde ve mesai çıkışlarında yaşanıyor. Bu da işe yetişme, evine gidebilme sorunlarının yaşanmasına sebep oluyor. Bu yüzden günümüz için en önemli icatlardan biri arabalar üzerinde geliştirilmeli. Arabaların şu an ki kullanım alanları yanında uçma özelliği ile deniz yolunda kullanılabilir olması önemli bir icat olur.

Hem karayolunda kullanılabilecek hem uçabilecek hem de deniz üstünde de gidebilecek bir araç icat edilirse hem trafik hem kalabalık problem olmaktan çıkabilir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Bu tüm işlevleri barındıran bir cihaz oldukça fazla enerji harcayacaktır, bu yüzden araçlar petrol ile değil elektrik ile çalışabilen cihazlar olması gerekir. Bu durumda düzenlenmesi gerek bir hava yolu trafiği ve deniz yolu trafiği problemi ortaya çıkabilir. Fakat yoğunluk birden çok kola yayılacağı için aslında daha yoğunluk dağıtılmış olacaktır ve kontrolleri daha kolay olacaktır.

Kalabalık şehirlerin ulaşımı rahatlayacağı gibi yolculuk sürelerinin kısalmasına yardımcı olacak. Çünkü insanların ömrünün önemli bir kısmı yollarda geçiyor. Bu şekilde düşündüğümüzde yolculuk sürelerinin kısalması aslında başka alanlara ayırabilecekleri vakitlerin boşa çıkması anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir