Toplumsal İhtiyaçlarımızın Karşılanması İçin Hizmet Veren Kurumlar Olmasaydı Ne Gibi Sorunlar Yaşardık?

Toplumsal İhtiyaçlarımızın Karşılanması İçin Hizmet Veren Kurumlar Olmasaydı Ne Gibi Sorunlar Yaşardık? Düşüncelerinizi Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

Doğada kurulmuş bir düzen vardır. Tüm canlıların kendilerine göre kurduğu bir düzeni vardır. Bu düzen çerçevesinde güven içinde daha huzurlu bir şekilde yaşanmaktadır. İnsanlar bireysel olarak hareket ettiği zaman tüm ihtiyaçları belirleyip karşılayamazdı. Bunun sonucunda haliyle kargaşa çıkar ve huzursuz bir ortam ortaya çıkardı. Toplumsal ihtiyaçlarımızın karşılanması için hizmet veren kurumlar sayesinde daha mutlu ve daha huzurlu yaşamaktayız. Yaşadığımız ortam güvenlidir. Bu ihtiyaçlar karşılanmasa insan hayatı daha zor bir hal alırdı.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Baktığımızda hasta olan bir kimse doktora gitmekte ve şikayeti doğrultusunda çözüm yolu aramaktadır. Eğer hastaneler ve doktorlar olmasaydı nasıl olurdu? Cevabı çok basit birçok hastalığın tedavisi bilinmez ve çaresiz hastalıklar çoğalırdı. İnsanların çektiği acı artar ve daha uzun sürerdi. En kötüsü  çözümsüz olurdu. Bunun gibi adalet dağıtan mahkemeler olmasaydı toplumsal bir kargaşa yaşanırdı. Herkes istediğini çalar, istediği usulsüzlüğü yapardı. Güvensiz ve yaşaması zor bir hayat ortaya çıkardı. Günümüzün en büyük güzelliklerinden birisi de ulaşımdır. Uzun mesafeler kısa süre içinde aşılmakta ve istenilen hedefe kısa süre içinde varılmaktadır. Yurt dışında binlerce kilometre uzaklıkta bir noktaya uçakla saatler sonra varılmaktadır. Tüm bunlar ve bunlar gibi daha birçok örnekte insanlar için hizmet veren kurumlar insanların hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Bu düzen içinde bizim üstümüze düşen görev bu kurumların işlerini kolaylaştırmak ve kendi hayatımızı güzelleştirmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir