Toplum hayatında herkese düşen belirli görevler vardır.

“Toplum hayatında herkese düşen belirli görevler vardır.” sözünden hareketle çevrenizi gözlemleyiniz.

Toplum, belirli bir yerde ve iş birliği içinde beraber yaşayan insanların tümüdür. Ailede, okulda, işte hatta sokakta toplum ile yaşarız. İnsanlar, birey olsalar da hep beraber yaşamak zorunda olduğumuz için toplum hayatında hepimize düşen belirli başlı görevler vardır ve toplum ile yaşarken iş bölümleri yaparız. Örneğin, bir kişi hem marangoz, hem demirci hem de çiftçi olamaz. Fakat yaşamın devam etmesi için her meslek grubundan insana ve herkese ihtiyaç vardır. Bu yüzden iş bölümleri yaparız.

Toplum hayatında herkese düşen temel görevler, çevreyi korumak ve canlılara saygılı olmaktır. Birlikte yaşanılan kişilere ve yaşanılan yere duyulan saygı, güvenli ve huzurlu bir toplum için temeldir. Yere çöp atamamalı, yaşadığımız yeri temiz tutmalıyız. Üretmek ve tüketmek için herkesin toplumda kendine düşen görevleri vardır. Yiyecek ihtiyacının karşılanması için çiftçilere ihtiyaç vardır. Onları satın almak için marketler, işlemek için fabrikalar gerekir. Kıyafetler için tekstil, eşyalar için marangoz ve demircilere, temizlik görevlilerine, öğretmenlere, mühendislere ve daha nice görevdeki insanlara ihtiyaç duyarız.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

İş bölümü ile alanında uzman kişiler yetişir. Onlar sayesinde, o işler daha az emek ve zaman harcanarak gerçekleştirilebilir. İnsanlar arasında ki dayanışma, insanların birbirine olan bağını geliştirir. Yardımlaşma, sorumluluk ve dayanışma için herkes kendi üzerine düşen görevin bilincinde olmalı ve yerine getirmelidir. Ayrıca birbirimize yardım etmeliyiz. Böylece mutlu bir topluma sahip oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir