Teyzeme Mektup

Garip bir istek olacak ama teyzeme mektup yazmak istiyorum. Teyzeme mektup nasıl yazarım arkadaşlar? sizce mektubumda nelerden bahsetmem gerekir? Hangi konu üzerinde dursam daha iyi olur? Neleri konu almam gerekir? Ya da kısaca bana kendi teyzenize yazıyormuş gibi örnek bir mektup yazabilir misiniz?

 

İkinci Annem

Canım teyzem; sana ikinci annem dediğim ilk günkü mutluluğun gözlerimin önünden gitmiyor.Mektubuma bu güzelliği anımsatarak başladım. Uzun süre oldu seni görmeyeli. Şevkatli sözlerin ve bana kendi öz çocukların gibi sevgi dolu bakmanı özledim hasretle. Sana iyi misin demeyeceğim. Çünkü teyzeler hep iyidirler.

Hatırlıyor musun ikinci anne? Ben çocukken annemin çok kıymet verdiği vazoyu kırdımda annem bana ne kadar kızmıştı. Bende senin arkana kaçmıştım. Beni o gece yanında yatırmıştın. Mis gibi öpücüklerle boğumuş beni gece teselli etmiştin.Çok özledim seni teyzem

Küçükken annem işinden dolayı beni hep sana bırakırdı. Ben sana geleceğim gün hemen sabah olsun isterdim.Çünkü sana geldiğimde oyun oynayacaktık. Sen benimle hep oyun oynardın.Demezdin çocukla çocuk olamam diye.Ve bana kızmazdın hiç. En değerli kolyeni kopardığım gün bile kızmadın ki..

Düşmüştüm ben bir defasında bisikletten. Kollarım kanamıştı. Çok kızacaktı annem. Biliyorum oda beni sevdiği içindi ama korkuyordum ama işte.Beni o gece çok özlediğinive dört gün bende kalsın diye annemi ikna ettiğini nasıl unutabilirim.

Sabah kendi çocuklarını okula yollarken beni de kendi çocuğun yerine koyup aynı şekilde kapıda saçımı okşayıp harçlığımı vermen ne güzel şeydi be teyzem. Kim yapardı bunu? Bana annelik yapan annem sışında başka kim olabilirdi sen olmasan? Ne zaman zorda olsam bana kıyamazdın. Koşardın hemen.

Şimdi o günleri yaşar mıyım bilmiyorum teyzem.Annem kadar bende emeğin var. Kaç yıl oldu seni göremiyorum. Senin kokun hasret kalıyorum. Hani derler ya cennet annelerin ayakları altındadır diye. Eminim ki şu anda senin yattığın yer cennettir. Seni çok seviyorum ve çok özledim güzel teyzem.

“Teyzeme Mektup” için bir yanıt

  1. İİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.