Temiz olmak insana neler kazandırır?

Temiz olmak insana neler kazandırır? Belirtiniz.

İnsan neslinin bulunduğu her yerden temizlik kavramından söz edilmelidir. Temizliğin var olmadığı, söz edilmediği ya da göz ardı edildiği her nokta hastalığın hayatımıza girmesi demektir. Temiz olmak bize mutlu bir hayat sağlar çünkü bununla beraber sağlık da bize gelecektir. Sağlığımız yerinde olduğunda kendimizi enerjik hissedecek ve mutlu olacağızdır.

Temiz olmak bize özgüven kazandırır çünkü belli bir disiplin içerisinde büyüyen ve bu temizliği hayatın her alanında yayan kişiler etrafı tarafından da sevilen kişiler olmaktadırlar. İleriye dönük olarak da saygınlıklarını koruyan kişiler olarak akıllarda kazınırlar.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Temiz olan insan disiplinidir çünkü o kişi sokaktan geldiğinde ne yapması gerektiğini, dışarı çıktığında dolaşırken ya da herhangi bir toplu taşıma aracına binerken ne yapması gerektiğini, okulda, tuvalete girdiğinde ya da sıralara oturduğundan nasıl davranması gerektiğini bildiği için ve bunları vakti ve zamanında yapması gerektiğini bildiği için bir süre sonra disiplin kazanmış şekilde kendini bulacaktır.

Tüm dakikaları ve tüm zamanını içerisinde temizlik kavramını da barındırarak buna göre hareket edecektir.

Temiz olmak insana sağlık kazandırır. Temiz olup yediklerinin temizliğine dikkat eden kişiler vücutlarına zarar verecek olan herhangi bir ürünün de girmesine engel olarak sağlıklarını korumuş olacaklardır.

Son olarak diyebiliriz ki temizlik demek,  her zaman için temiz olan ve en iyi olan yiyecekleri giyinmek, yemekleri yemek ortamlarda bulunmak demektir, yani aslında bize daha kaliteli ve düzgün bir hayatı da sunmuş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.