Teknoloji alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir?

Teknoloji alanı ile ilgili geleceğin mesleği sizce ne olabilir? Yazınız.

Teknoloji geliştikçe ilerleme hızı da bu gelişme ile doğru orantılı olarak yükselmektedir. İçinde bulunduğumuz çağa iletişim çağı denmektedir. Bunun sebebi iletişim araçlarının çok gelişmesidir.

Bilgisayar ve internetin bulunması ve giderek gelişmesi son dönemdeki teknolojik gelişmelerin öncüsü durumundadır. İçinde bulunduğumuz dönemde buzdolabı ya da televizyon aracılığıyla dahi internete bağlanabilmek mümkündür. Cep telefonlarını söylemeye gerek bile yoktur. Bu durum da dünyanın her yerinden insanların birbirleri ile iletişim kurabilmelerine olanak sağlamaktadır. İçinde bulunduğumuz döneme iletişim çağı denmesinin en büyük sebeplerinden biri de budur. Bilgisayar ve internetin kullanımının bu denli artmasının bir sonucu da bilgiye ulaşmanın çok kolay olmasıdır. Artık herhangi bir insan bilgisayar başından hiç bilmediği bir dili rahatlıkla öğrenebilir ya da hiç bilmediği bir konu hakkında bilgi sahibi olabilir. Bu durum teknolojik gelişimin hız kazanmasında önemli bir faktördür.  Ancak iletişim çağı da yavaş yavaş geride kalmak üzeredir. Çünkü yeni bir teknoloji çok hızlı bir şekilde hayatımıza girmekte ve hayatımızda da büyük bir yer edineceğe benzemektedir. Bu teknolojinin adı yapay zekadır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Yapay zeka teknolojisi son birkaç yıl içerisinde gelişmeye başlamıştır. Ancak birkaç sene içerisinde bu teknoloji çok gelişmiştir. Gelişme hızına bakılırsa birkaç sene içerisinde geleceği nokta düşünüldüğünde insan bu duruma hayretle bakmaktadır. Çünkü günümüzde telefonlarda ya da bilgisayarlarda sıradan insanların kullandığı yapay zekaların geldikleri hal bile hayret uyandırıcıdır. Bunun birkaç seviye daha ilerisi düşünüldüğünde geleceği nokta çok daha ileri seviyede olmaktadır. Ülkemizde bu teknolojiden çok fazla haberdar olunmasa da dünyanın ileri gelen gelişmiş ülkelerinde bu konu üzerinde çokça kafa patlatılmaktadır. Bir taraf yapay zeka teknolojisinin insanlığın sonu olabileceğini bile düşünmekte ve bu görüşü de ciddi bir şekilde emareler göstererek kanıtlamaya çalışmaktadır. Bu görüşün karşısında ise yapay zeka teknolojisinin diğer tüm teknolojik gelişmeler gibi insanlığın refah seviyesini arttıracağı görüşü bulunmaktadır. Hangi görüşün daha isabetli olacağını insanlığa ancak zaman gösterecektir. Ancak yapay zeka teknolojisinin geleceğin teknolojisi olacağı ve önümüzdeki döneme damgasını vuracağı aşikardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir