Sosyal ve kültürel ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla yaptığınız faaliyetler

Sosyal ve kültürel ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla yaptığınız faaliyetlere hangi örnekleri verebilirsiniz?

Her toplumun kendine has bir kültürü bulunur. Kültür, tarihsel ve insanlar tarafında üretilen bir olgudur ve değişime uğrar. Kültür, onu paylaşan insanların ihtiyaçlarına cevap verir ve öğeleri ( örf, adet, gelenek, görenek vb. gibi )uyumludur. Kuralları olan ve bütünleşmiş bir yapıya sahiptir.

Sosyal olma ise yaşanılan toplumun bir ferdi olmak ve kültürünü paylaşmakla mümkündür. Sosyal olmakla;

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

  • Farklılıklar kabul edilir,
  • Yardımlaşılır,
  • İletişim kurulur,
  • Eşit katılım sağlanır,
  • Çatışmalar çözülür,
  • Paylaşım yaşanır,
  • Sabır gösterilir.

Sosyal ve kültürel ihtiyaçlar kendimizi geliştirmemizle ilgilidir ya da kendimize yaptığımız yatırımlarla ilgilidir. Arkadaşlarımızla bir araya gelmek, akraba ziyaretlerinde bulunmak, düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, mevlüt, cenaze gibi paylaşımların içinde olmak sosyal ihtiyaçlarımız için önemlidir. Komşuluk ilişkileri, hasta, doğum, tebrik ve bayram ziyaretleri vb. etkinlikler yine bizim sosyalleşmemiz için sebeptirler. Ya da okul gezileri, piknikler, yarışmalar, spor faaliyetleri vb. sosyal ihtiyaçlarımızı karşılar. Ailemiz ya da arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız kültür turları yani müze, tarihi yer vb. gezileri; tiyatro, sinema, sergi, konferans, eğitim, kurs vb. katılımları ise kültürel ihtiyaçlarımızı karşılar.

Bende sosyal ve kültürel ihtiyaçlarımı karşılamak için okuldan ya da apartmandan arkadaşlarımla oyun oynamak, sohbet etmek, bir yerlere gidip dolaşmak, piknik yapmak için ya da sinemaya gitmek, tiyatro oyunu seyretmek için buluşurum. Ayrıca okulun düzenlediği gezi programlarına, müze, tarihi yer, fuar, tiyatro, piknik vb. gibi, sınıf ya da okul arkadaşlarımla katılırım. Bu sayede hem bilgim hem arkadaş çevrem genişler. Ailemle birlikte bayram ziyaretlerine, düğünlere, tebrik ve hasta ziyaretlerine giderim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.