Sosyal medya hesaplarından hangilerini biliyorsunuz?

Sosyal medya hesaplarından hangilerini biliyorsunuz? Bildiğiniz hesaplar hakkında bilgi veriniz.

 

Sosyal medya hesapları insanlar arasındaki iletişimi sağlar. İnsanlar topluluk ile yaşarlar. Bu yüzden mutluluklarımızı, acılarımızı, sevdiğimiz bir anı veya müziği, duygularımızı, düşüncelerimizi paylaşma ihtiyacı duyarız ve bunları paylaşmayı severiz. Sosyal medya insanların hayatında büyük bir yer kaplar. Çoğu insan sahip olduğu sosyal medya hesaplarıyla çokça vakit geçirmektedir. Birçok sosyal medya çeşidi bulunmaktadır. İnsanların ihtiyaçlarına ve paylaşım yapmayı sevdikleri durumlara göre sosyal medya platformu geliştirmişlerdir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Sosyal medyaların bu kadar popüler olması Facebook ile başlamıştır. Facebook’ta tanıdığımız ya da tanışmak istediğimiz kişileri ekleyebiliyor, onlara istediğimiz fotoğraf ve durumları paylaşabiliyoruz. Facebook’a olan rağbet ile çeşitli sosyal medya platformları açılmıştır ve gelişmeye devam etmektedir. İnstagram’da fotoğraf ve video paylaşımı yapılmaktadır. Twitter’da güncel haberler, düşünceler paylaşılır. Snapchat ile anlık fotoğraf paylaşırız. Youtube da video paylaşılır. Youtube’da her türlü videoyu bulmak mümkündür.  Ders tekrarları için çalışmak istediğimiz dersler, soru çözümleri, bilgilendirici ve eğitici videolar, eğlenceli ve komik videolar, filmler, müzikler, izleyip, dinleyebiliriz.

 

Sosyal medyaya olan eğilim ile sosyal medya yöneticiliği gibi yeni iş alanları olmuştur. Ayrıca sosyal medyanın kişiler üzerinde çok büyük etkisi vardır. İnsanlar reklamlar yaparak sosyal medya üzerinden para kazanmaktadır. Bir diğer sosyal medya hesabı olan WordPress ile blog yazmak ve istediğimiz konuda yazı yazmak mümkündür. Daha birçok alanda ve çeşitte sosyal medya hesapları bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir