Sosyal Bilgiler Sitesi

Öğretmen ve öğrenciler için sosyal bilgiler kaynak sitesi olan  https://www.tumdersler.net/  adresi bir çok dökümanı ziyaretçilerine ücretsiz olarak sunuyor. Bilindiği gibi sosyal bilgiler dersi müfredatta 5-6-7. sınıflar da 3 er saat olarak ortaokul öğrencilerine okutulmaktadır. Ortaokul 8. sınıf öğrencilerine ise sosyal bilgiler dersi yerine inkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi 2 ders saati olarak okutulmaktadır. Ortaokulda sosyal bilgiler dersi için güzel bir kaynak oluşturulan bu sitede ücretsiz olarak tüm ünite ve konuların slaytlarını, der notlarını, yazılı sınavlarını, diğer belge ve dökümanlarını bulabilirsiniz.

Yani öğretmenler zümre toplantı tutanakları, pano dökümanları, değerler eğitimi hakkında belgeler, belirli gün ve haftalar ile ilgili yazılar (çanakkale, 18 mart, 15 temmuz vs), kulüp ve rehberlik aylık raporlarını, dilekçelerden tüm özlük hakları ile ilgili belgelere kadar herşeyi sosyalciler sitesinde bulabilirler.

Özellikle 8. sınıf öğrencileri teo sınavına hazırlanabilmek için sosyal bilgiler sitesinin 8. Sınıf İnkılap tarihi dökümanlarını takip edebilir ve test – yazılı soruları ile kendi bilgilerini test edebilirler. Ayrıca sitede düşünme eğitimi ile ilgili yazılı ve dökümanların yanı sıra; bazı sosyal bilgiler etkinlikleri ve kazanımlar için çeşitli çalışmalar da mevcuttur.

Sosyal bilgiler kaynak sitesi: https://www.tumdersler.net/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.