Sizin diğer insanlardan daha iyi yapabileceğiniz şeyler nelerdir?

Sizin diğer insanlardan daha iyi yapabileceğiniz şeyler nelerdir? Anlatınız.

Her insan farklı kişilik ve fiziki özellikler de yaratılmıştır. Bu farklılıklar içerisinde bir araya tek bir toplum içerisinde gelen insanların bulundukları topluma faydaları da o farklılıklar ile değişmektedir. Tek tip insan tipi, tek tip sorunun çözülmesine katkı sağlayacaktır. Birbirinden farklı olmamız birden çok sorunun bir anda çözülmesine ve toplum içinde faydalı olmasını sağlayacak bir ortam oluşturmaktadır.

Böyle bir ortam içerisinde eğer yaşadığı şartlarda elveriyorsa kendi yeteneklerini ve kendisi için daha uygun olan ve yapabileceği,  hem kendisine hem çevresine faydalı olabileceği alana yönelim gösterebilir ve bunu keşfedebilir. Bu şekilde düşündüğümüzde her insanın daha iyi yapabildiği iş ve daha iyi olduğu alan farklıdır. Benim çok iyi olduğum bir alanda bir başkası kötü olabilir. Bu o kişinin hiç bir beceriye sahip olmadığını göstermez. Onun çok iyi olduğu bir alanda beceri gösteremeyebilirim. Bu yaradılışından gelen özellik her kişinin farklı farklı konularda usta olmasını da sağlamıştır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Sürekli olarak bir şeyleri okuyabilmek de okuyarak bilgi öğrenebilmekte bir yetenektir. Bana soracak olursanız; diğer insanlardan daha iyi yapabildiğim şeylerden biri budur. Sabır ile oturup bir metni bir dergiyi bir kitabı okuyabilmek ve buradan edinilen bilgileri başkasına aktarabilmek. O da çok önemlidir. Her yaş grubuna karşı farklı davranmak gerekir. Senin öğrenmiş olduğun şekilde bir başkası öğrenmek zorunda değildir. Bu anlamda çok iyi bir okuyucu olmam ve öğrendiğim bilgileri karşı tarafa, o kişinin gelişimine ve yaşına göre aktarabiliyor olmamda bir farklılıktır.

Yazma faaliyetinde bulunmam da bir başkasından daha iyi olduğum alanlardan birisi de bu da bir yetenektir ve sabırlı olup bir şeyin sonunu getirebilme ve devam ettirebilme yetisine dayanır.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın