Sizce, çalışmalarıyla ülkemize katkıda bulunan kişilerin hangi konularda yaptığı çalışmalar daha önemlidir?

Sizce, çalışmalarıyla ülkemize katkıda bulunan kişilerin hangi konularda yaptığı çalışmalar daha önemlidir? Nedenlerini açıklayarak tartışınız.

Ülkemize katkıda bulunan her bir kişinin hangi konu da olursa olsun çok önemli olduğu kanaatindeyim. Dünya arenasında ülkemizi ileriye götürecek her husus olumlu bir fark yaratacaktır. İster şampiyonluk kazanan motosiklet yarışçısı olsun, ister bir piyanist, isterse Nobel ödülü alan kimyager olsun hepsi de kendi dalında olumlu yönde katkı sağlayarak ülkemize fayda getirmişlerdir.

Elma, armut ve veya kiraz nasıl farklı özellikleri var ve de farklı vitaminler içeriyor ve insana fayda sağlıyor ise ülkeme başarıları ile katkı sağlayan herkeste böyle değerlendirilmelidir. Bir birleriyle kıyaslanmamalıdır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Ayrıca ülkeme katkı sağlayanların kendi alanlarındaki başarılarının dünya çapında nasıl bir etki oluşturduğu da tam olarak ölçülememektedir. Örneğin başarılı bir Türk dizisinin ülkeme ekonomi, turizm ve reklam gibi alanlardaki katkısının ne kadar olduğu tam olarak ölçülemez. Dolayısıyla ülkeme başarıları ile katkı sağlayan kişilerin yaptıkları her husus kendi alanında çok önemlidir ve bir diğer konuyla kıyaslanamaz.

 

Bundan yaklaşık on altı sene önce kurulan bir facebook yaratıcıları mı? Yoksa on altı yıl önce Nobel fizik ödülünü alanların başarıları mı? Ülkelerine daha fazla katkı sağlamıştır. O gün için de bu gün için de ölçmek ve bir biriyle kıyaslamak hata olur.

,Ülkeme katkıda bulunan kişilerin yaptıkları her şey kendi alanında çok kıymetlidir. Dünya arenasın da bizi yukarılara taşıyacak her şey artıdır. Küçüğü büyüğü yoktur. Yeter ki gelişim olsun, başarı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.