Sizce Atatürk’ün kişilik özelliklerinden hangisi ya da hangileri onu başarılı bir lider yapmış olabilir?

Sizce Atatürk’ün kişilik özelliklerinden hangisi ya da hangileri onu başarılı bir lider yapmış olabilir? Anlatınız.

Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. İleri görüşlü özelliği sayesinde de vatanı korumuş ve düşmanları uzak tutmuştur. Atatürk ve takım arkadaşları hep birlikte günlerce gecelerce ülkedeki hiçbir şehir elimden gitmesin diye ellerindeki bütün çabayı sarf etmişlerdir. Bunun için sürekli olarak az uyuyarak çok çalışmışlar sürekli strateji geliştirmişlerdir. Atatürk’ün vatan sevgisi büyüktür ve kazanmayı seven bir liderdi.

Çabası, azimli tavırları ve yılmayışı da her zaman için zaferi isteyişi onun ileri görüşlü ve ülkesini en iyi şekilde müdafaa eden bir lider olmasını sağlamıştır.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Büyük savaşların günler öncesinde çok az uyuyarak büyük çalışmalar yapmıştır ve büyük çalışmalar içerisinde de hiçbir zaman zafer umudunu kaybetmemiştir. Bu da Atatürk’ün her zaman için umudunu koruyan ve zafer’den pes etmeyen ne kadar kaybetme durumu fazla olsa bile bunu gözardı eden birisidir.

O dönemler insanların hem barınacak yerleri hem giyecekleri hem de yiyecekleri çok az vardı. Çok zorlu şartlar altında büyük zaferler kazanılmıştır da iyi bir lider olan Atatürk iyi bir organizasyon ile beraber tüm milleti yönetmiştir. Her zaman için ümit vardır. Başarılı ve ileri görüşlüdür.

Etkili ve iyi bir liderin özelliklerinden olması gereken birisi de en zor zamanlarda ve en kritik anlarda dahi soğukkanlılıkla en iyi kararı verebilmektir. Atatürk’ün bu yapısı da onun iyi ve yerinde kararlar veren bir lider olmasını sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.