Sizce, Atatürk olmasaydı bugün ne durumda olurduk?

Sizce, Atatürk olmasaydı bugün ne durumda olurduk? Neden?

Bence Atatürk olmasaydı ülkemizin şuan ki konumu çok farklı olurdu. Farklı bir isim, farklı sınırlarla çizilmiş bir “Türk Devleti” olurdu. Çünkü biz türkler tarih boyunca hiç devletsiz kalmamış hep kendi devletimizi kurmuşuz. Atatürk bu toprakları kurtarıp yeni bir ülke kurmakla kalmadı bunun yanında kendi fikirlerini yaşatacak gençlerde yetiştirmek istedi. Bunun için bilime önem verdi. İlk öncelikle eğitim sistemini düzene soktu daha sonra onun daha iyi olması için birçok çaba sarf etti.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Kendisi birçok ders kitabı yazdı ve okullarda okutuldu. Sadece bir ülke bırakmadı bize birçok görevde bıraktı bize çalışmamızı ve buna güvenmemizi tembihledi. Bundan dolayı bende derslerime çok çalışıyorum. Bunun yanında dünyada hiç kimsenin yapmadığı bir şey yaptı, 23 Nisan gibi çok önemli bir günü bize, yani çocuklara armağan etti. Bu sayede çocukların yani gelecek nesillerin ne kadar önemli olduğunu bize gösterdi.

Eğer o olmasaydı biz şu an başka bir ulusun altında yaşayan özgürlüğü kısıtlanmış kötü muamele gören bir millet olurduk. Hatta belki de kendi dilimi bile konuşamayacaktım, adım bile farklı olacaktı. Bu nedenle Atatürk ve silah arkadaşlarına millet olarak çok şey borçluyuz. Türkiye Cumhuriyeti’nin daha da ilerileri taşımak için hep birlikte çok çalışmalı ve çok üretmeliyiz. Dünyada yaşanan tüm gelişmeleri yakından takip ederek ülkemizi geliştirmeye gayret etmeliyiz. Unutmayalım! Bu ülke binlerce kişinin kanıyla bize miras kalmıştır ve bu mirası en iyi şekilde muhafaza ederek yolumuza devam etmeliyiz.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın