Sınırlarımız dışında Türk kültürünün yaşatıldığı başka yerler var mıdır?

Sınırlarımız dışında Türk kültürünün yaşatıldığı başka yerler var mıdır?

Türk milleti de kendine özgü bir kültürü olan bir millettir. Bir milletin kendilerine özgü olan örf, adet, din, dil, yemek, müzik, sanat ve yaşam şekli gibi değerleri içinde barındıran kavramı kısaca kültür diye tanımlayabiliriz. Türk kültürü de çok eski yıllara dayanan oldukça köklü bir geçmişe sahip olan bir kültürdür ve içerisinde kendine özgü oldukça önemli ve değerli özellikler barındırmaktadır. Türk toplumu yaşadığı coğrafyadan kaynaklı çok çeşitli kültürlerin birikimlerinden de almıştır. Türk kültürünün en önemli özelliklerinden birisi de misafirperver olmasıdır. Evine gelen misafiri rahat ettirmek için elinden gelen özeni gösterir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Bayramları ile, yöresel halk oyunları ile, müziği ile, geleneksel yemekleri ile, geleneksel sanat ve zanaatı ile Türk kültürü oldukça zengin bir kültürdür. Türk kültürünün en önemli değerlerinden biri olan Türk Mutfağı çok zengin yemeklere sahip olan bir mutfaktır. Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel yemek ve tatlılarımız oldukça beğenilen tatlardır. Ülkemize gelen turistler tarafından da büyük ilgi görmektedir. Yine ülkemizin dört bir tarafında yapılan geleneksel el sanatlarımız da ülkemize gelen turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Sınırlarımız dışında da Türk kültürünün yaşatıldığı başka yerler vardır. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları yaşadıkları ülkelerde kültürümüzü yaşayarak devam ettirmektedirler. Gerek yaptıkları çeşitli organizasyonlar düzenleyerek olsun gerek şenlikler yaparak olsun Dünya’nın dört bir tarafında kültürümüzü yaşatmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir