Sınıfınızdaki hangi öğrenci kulübünde görev aldınız?

Sınıfınızdaki hangi öğrenci kulübünde görev aldınız? Kulüp olarak yaptığınız çalışmalar nelerdir? Bu çalışmaların size ve arkadaşlarınıza olan katkılarını açıklayınız.

Sınıfımızda hizmet veren kulüpler arasında farklı seçeneklerim vardı. Ben ise en çok ilgi duyduğum alanda görev aldım. İnternetten gördüğüm sayfalar içinde en çok ilgimi çeken gezgin sayfaları oluyor. Yaptığım araştırmalar bu kişilerin paralarını gezerek kazanabildiğini gördüm. Kulübümüz genelde adından da anlayabileceğiniz gibi geziler düzenliyor. Ancak burada sadece bir yeri görmek ya da orada bulunmak amacında değiliz. Bu işlemi yaparken diğer kulüplerle ortak olarak hareket ederek geniş bir kazanım ortaya koymaya çalışıyoruz.

Kısa bir süre önce Sabancı bilim merkezine gittik. Burada birçok deneyim bizzat yaşayarak görme fırsatım oldu. Bu durum bana Fen Bilimleri dersinde ve günlük hayatımda birçok kazanım sağladı. Ayrıca burada uzun zamandır mantığa sokamadığım bazı düşüncelerime de cevap buldum.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Yaptığımız gezilerden biri de Dolmabahçe Sarayı’na oldu. Burada hem Osmanlı Devleti hem de Atatürk hakkında bilgi sahibi oldum. Böylece tarihimizin bu zengin yapısında iki farklı anlayışı aynı anda görebilme ve zenginliğimizi fark etme fırsatı buldum. Tabii bunlardan bazıları bize rehberlik eden abinin sözleri. Genel olarak bu yapının tarihimizin tüm zenginliklerini ortaya koyduğunu gördüm.

Öğretmenlerimizin girişimiyle kısa süre önce Selimiye Camii’ni gezdik. Buraya yaptığımız gezi sonrasında ise Mimar Sinan gibi bir ustayla tanıştım. Ortaya koyduğu benzersiz eserin ne kadar büyük bir zekanın ürünü olduğunu ve tarihimizde daha nice büyük adamlar olduğunu anladım. Bu durumdan sonra geniş bir araştırma yaparak birçok Türk bilim adamı hakkında hayatımda hiç duymadığım bilgiler edindim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir