Sinemada izlediğiniz bir filmdeki olayları arkadaşlarınıza anlatınız.

Sinemada izlediğiniz bir filmdeki olayları arkadaşlarınıza anlatınız.

Size bir dönem gitmiş olduğum ‘Cinayet Süsü’ isimli komedi, suç filminden bahsedeceğim. Bu filmi ailemle birlikte izlemeye gitmiştim. Film küfürlü sahneler içerdiği için sansürlüydü ve yetişkin olmayan insanlar için uygun hale getirilmişti. Film bir baş komiser ve ekibinden yola çıkıyor ve ana kahramanlar da bu kişiler. Film daha çok komedi üzerine kurulu fakat suç öğeleri de barındırıyor.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Filmde cinayet büroda görevli olan bu ekip, gizemli ve seri cinayetler işlendiğini görünce bu cinayetlerin peşine düşüyor. Bu seri cinayet ile ilgileniyorlar sadece. Filmde bu seri katili yakalamaya çalışan cinayet büro ekibinin komik maceralarını görüyoruz. Filmde baş komiserin ismini hatırlıyorum Emin idi. Filmde bu ekibin deneyimli olmasına karşın daha önce hiç karşılaşmadıkları türden bir seri katil vakası ile karşılaşmaları nedeniyle bir dizi çözüm yolları aradıklarını gördüm.

 

Film komedi türünde olduğu için çözüm yolları pek işe yaramayan türden ve komik oluyordu. Yöntemler de işin içine girince birbirini takip eden rezilliklerle dolu komedi unsurları mevcut. Zaman zaman çok gülüyorsunuz. Cinayetler sürekli devam ediyor filmde.  Filmin sonunda cinayet şüphelisini yakalıyorlar. Anlıyorlar ki bu adam cinayet işleyen kişi değil. Bu kişi onlarca bilinmeyen ve devasa çöplüklere atılan, kayıp olarak bilinen ölüleri toplayıp süsleyerek bir cinayet süsü oluşturuyor. Filmin son kısımlarında hafif dram var. Toplumdaki bu soruna dikkat çekilmeye çalışılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.