Şimdi hangi mevsimdeyiz?

Şimdi hangi mevsimdeyiz? Havalar sıcak mı, soğuk mu geçiyor? Geceler mi, yoksa gündüzler mi uzun?

Şu an bahar mevsimindeyiz. Nisan ayı baharın ikinci ayıdır ve ağaçların çiçek açmaya başladığı bir aydır. Havalar yavaş yavaş ısınmaya başlasa da Nisan yağmurlarının da yağması hava sıcaklıklarını bir nebze de olsa biraz azaltır.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Gündüzleri güneşin parlak ışıklarıyla uyanıp akşama doğru havanın kapayıp yağmurla karşılaşmamız çok olur bu mevsimde. Ara bir mevsimdir aslında insan ne giyeceğini bilemez. Hava sıcaklıkları geçişkendir. Bir anda sıcak bir havayla karşılaşsak da aniden soğuk ve yağmurlu bir havayla karşılaşabiliriz. Anneannem hep şöyle der: “Nisan yağmurları berekettir, bu bereketten istifade etmek gerek.”

 

Nisan ayında, geceler uzun, gündüzler kısadır. Ancak her geçen gün bu durum değişmektedir. Şöyle ki; günler yavaş yavaş uzar ve geceler kısalmaya başlar. Artık hava eskisi gibi ok erken kararmaz. Akşam 19.00’ dan sonra hava kararmaya başlar ve bu yaz mevsimine doğru saat 21.00’ ı bulur. Her gün birkaç dakika uzadığı için biz bunun hemen farkına varamayabiliriz. Ancak bir ay sonra gündüzlerin uzadığın anlarız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalama: 5,00 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir