Sevgi ve saygının olmadığı bir dünya düşününüz!

Sevgi ve saygının olmadığı bir dünya düşününüz! Böyle bir dünyanın nasıl olacağı hakkındaki düşüncelerinizi sunum olarak hazırlayınız ve arkadaşlarınızla paylaşınız.

Albert Einstein ‘Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanın sadece 4 yıl ömrü kalır’ demiştir. Bende diyorum ki ‘Eğer sevgi ve saygı kaybolursa insanlığın 4 yıl bile ömrü kalmaz’.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Bilinen tüm öğretiler sevgiyi ve saygıyı salık verir. Ona rağmen dünyada savaşlar, kan ve gözyaşı hiç bitmez. Düşünün ki sevgi ve saygı tamamen insanoğlundan alınmış olsun. İşte artık o zaman insanın içindeki yıkıcı potansiyeli durdurabilecek hiç bir kuvvet kalmamış demektir. İnsanoğlu atom bombası da atar, kimyasal silah da, soykırımda yapar, organ ticareti de. Günümüz dünyasının sorunlarının temelinde sevgisizlik saygısızlık yatar.

 

Sevginin karşıtı nefrettir. Saygının karşıtı hürmetsizlik, laubalilik, terbiyesizliktir. Sevgi ve saygıyı çıkarttığımızda elimizde ne kalacağı çok açık. Nefret dolu, laubali ve terbiyesiz insanlar topluluğu! İşte bu sonun başlangıcı ve insanlık için kıyametin habercisidir. Böyle bir ortamda hiç kimse yürüyemez, etrafa bakamaz, oturamaz, kalkamaz, geçimini sağlayamaz, hastalansa doktor bakmaz, zorda kalsa arkadaşı koşmaz, selam verse kimse almaz, bir gülümsemeye bile hasret kalır insanoğlu. Ev ortamı bir savaş alanı olur. Ev den dışarı çıktığında da daha vahşi canlılar bekliyor olacaktır. İnsanın temel yaşamsal ihtiyaçlarından olan sevilme ve barınma yok olmuştur artık. İnsan da kaçınılmaz olarak yok olacaktır.

 

İnsan gibi bencil, kibirli ve yıkıcı bir varlığın içinde potansiyel olarak saklı duran tüm iyi özellikler ancak sevgi ve saygı yatağında yeşerebilir. İnsanın içinden sevgi ve saygı kavramları çıkartılırsa geriye yalnızca vahşi bir canavar kalır. Zahiren insan gibi görünse de ortada duran canlıya artık insan denemez. Sonuç olarak sevgi ve saygının olmadığı bir dünya, artık dünya değil ruhsuz bir küredir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalama: 3,00 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir