Sevdiklerimize maddi değeri olmayan hangi hediyeleri verebiliriz?

Sevdiklerimize maddi değeri olmayan hangi hediyeleri verebiliriz?

Hediye bir insanı sevindirmek mutlu olmasını sağlamak için verilen şeylerdir. Hediye verdiğimiz kişinin kendisini mutlu hissetmesini bizim için özel olduğunu hatırlamasını sağlar. Verilen hediyenin maddi değeri kişiye verdiğimiz değerle doğru orantılı olarak büyüktü algısı tamamen yanlıştır. En doğru hediye kişinin ihtiyacı olanı tamamlamaktır aslında. Buda her zaman maddi değeri olan şeyler değildir.

Maddi değeri olmayan ya da daha az maddi değerle yapılabilecek hediyeleri hayal edelim biraz. Mesela bir fotoğraf albümü yapabiliriz birlikte olan anlarımız ya da ilgili kişi için tek başına. Zamanımız teknolojisini de kullanarak dijital ortamda da hazırlanabilir. Mesela bir müzik aleti çalabiliyorsak kişiye özel bir şeyler çalabilir ya da söyleyebiliriz.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Ya da birinin adına fidan dikilebiliriz. Başka, uğraşı olan bir kişiye uğraşında yardımcı olabilir yada yakınımız birinin çocuklarıyla hafta sonu ilgilenip onlara boş zaman yaratabiliriz. Kendisine zaman ayırmakta zorlanan birini pikniğe ya da yürüyüşe götürebilir birde derdini düşüncelerini paylaşabiliriz. Çoğu kişinin gerçekten ihtiyacı olan kendisini anlayan biridir bu ihtiyacı karşılayabiliriz.

Mektup ya da küçük notlar yazabiliriz. Evini temizler ya da boya işlerini halledebiliriz. Yemek yapabiliriz mesela. Başka, sevdiği bozulmuş bir eşyasını elimizden geliyorsa tamir edebilir tekrar kullanımına sunabiliriz.  Yaşlı insanlar için ilgi en güzel hediyedir. Onlarla vakit harcayarak gündelik işlerine yardımcı olabiliriz. Ve en güzel hediye sevgi. Sonsuz ve cömertçe dağıtabileceğimiz  bir duygu ve hepimizin ihtiyacı olan hediye. Bununla beraber eksik etmememiz gereken gülücük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.