Sevdiğiniz oyunlar nelerdir?

Sevdiğiniz oyunlar nelerdir?

Her insanın sevdiği oyunlar vardır. Benim de çok fazla oynadığım ve oynadığımda mutlu olduğum oyunlar vardır. Bu oyunlar oynanacağı zaman önce ben varım derim. Bunun yanında oyun oynamak için arkadaşlarla bir araya gelince ben hemen bu oyunları oynayalım diye teklif ederim. Bazen söylediğimi kabul edip ben sevdiğim oyunları oynasalar da bazen de farklı oyunlar oynamaya başlıyoruz. Sonuçta herkes benimle aynı oyunu sevmek zorunda değildir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Benim oynamaktan en fazla zevk aldığım oyunların başında körebe gelir. Bu oyunu çocukların birçoğu da sever benim gibi. Körebede oyunu oynayanlardan biri ebe olur ve ebenin gözleri sıkı sıkıya bağlanır. Körebe kendi etrafında koşuşan diğer çocukları yakalamaya çalışır. Yakaladığı zaman bu kişi ebe olur.

 

Oynamaktan hoşlandığım bir diğer oyun ise sıcak-soğuk oyunudur. Bunda bir kişi ebe seçilir. Ebe küse ve uzakta gözlerini kapatır. Oyunu oynayan diğer kişiler buldukları bir nesneyi saklarlar. Daha sonra ebe bu nesneyi bulmak üzere aramaya başlar. Ebe ilerledikçe oyuncular yaklaşınca sıcak uzaklaşınca soğuk diyerek ebeyi yönlendirirler. Böylece ebe nesneyi bulmaya çalışır.

 

Sevdiğim son oyun ise nesi var oyunudur. Bu oyunda da bir kişi ebe olur. Ebe olan kişi gözlerini kapatır. Diğer oyuncular bir nesneyi tutarlar. Bu nesne ile ilgili özellikleri akıllarında tutan oyunculara ebe sorular sorar. Nesi  var? diye sorduğunda her bir oyuncu sırasıyla bu soruya cevap verir. Ebe o nesnenin ne olduğunu bulmaya çalışırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir