Sevdiğiniz birine konuşma dili yerine edebî dil kullanarak bir mektup yazınız.

Sevdiğiniz birine konuşma dili yerine edebî dil kullanarak bir mektup yazınız. Yazdıklarınızı sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Sevgili Makbule;

Bu sana hasretle yazdığım ikinci mektubum.  Biliyorum, her cümleyi,  her satırı dikkatle okuyacaksın. Kimi zaman gözlerin dolacak belki,  özlem kokan satırların arasında gezeleyen gözlerin bir çıkış yolu aramaya çalışırken belki de birkaç damla yaş dökecek yağmurun camdan süzülüşü gibi. Ama sakın üzme kendini. Ben iyiyim…

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

İyiyim diyorum ama bakma sen iyi olduğuma. Senden uzakta nasıl iyi olunabilir ki? Geçen gece duydum babanla atışmışsınız. Senin elinden bir şey gelmediğini de biliyorum gülüm. Üzülme lütfen! Üzüntüm  narin ellerinin ellerimin arasında olmayışındandır. Bu gidişata dur demenin zamanı geldiğini de biliyorum. Ancak sabret bir tanem, sabret! Bu kasabanın köhne sokaklarını görmeyeceğin  gün çok yakındır.

Son bir kez daha deneyeceğim. Birkaç gün sonra yine dikileceğim babanın karşısına. Baba diyeceğim ona. Verirse elini öpeceğim, vermezse de isteyeceğim kıymetlisini. O bugünden sonra benim kıymetlimdir diye haykıracağım. Güzel günler çok yakın gülüm.

Dairede şu asaletim bir onaylansın isterse vermesin seni baban bana. Bu zamanda bu inada sahip bir babanın hakkından ancak benim gibi hiç vazgeçmeyen biri gelir kanımca.

Bu aralar parasal durumum iyiye gidiyor bir tanem. Bugün işe giderken Kader teyzeye bir miktar para ve bu mektubu bırakacağım. Hani geçen hafta vitrinde gördüğümüz dikiş makinesi vardı ya, onu almanı ve çeyizinin başköşesine koymanı istiyorum. Dediğim gibi; sen iyiysen bende iyi olacağım.

Satırlarıma son verirken hasretle gamzelerinden öperim.

Sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.