Sen de Bir İyilik Yap Özeti

Hikayemizin kahramanlarından Güniz Hanım’ın telefonu çalar. Arayan kzıyıdı. Merakla telefonu açar ama karşıdaki ses kızının sesi değil bir erkek sesiydi.

 

Güniz Hanım çok korkmuştu. Acaba kızının başına bişey mi gelmişti diye düşünürken genç çocuk konuya girdi.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın
  • Sanırım kızınızın telefonu. Ben bu telefonu parkta bankın üzerinde buldum. Annem diye kayıtlı bu numara aradım. Telefonu size ulaştırmak istiyorum dedi.

Telefondaki erkek sesi Canol’a aitti. Canol, okula gitmek zorunda olduğunu telefonu kendisinin getiremeyeceğiniz söyleyerek okulun ismini ve kendi ismini söyleyerek telefonu kapatır. Telefonu kapattıktan sonra karşısında erkek çocuğun hem akıllı hem ahlaklı olduğuna kanaat getirir.

 

Okulun bilgilerini alan Güniz Hanım hızlıca evden çıkar ve taksiye biner. Okula gider. Güvenlik görevlisine müdür ile görüşmek istediğiniz söyler. Müdür okulda olmadığı için müdür yardımcı ile görüşür ve durumu anlatır. Müdür yardımcısı Canol’u çağırtır. Canol yanında getirdiği telefonu masanın üzerine koyar. Güniz Hanım telaşla hediye alamadığını söyle ve cebine bir kağıt para koyar. Hem Güniz Hanım’ın hemde müdür yardımcısının tüm ısrarlarına rağmen Canol parayı almayı kabul etmez. Siz de bir gün başka birine iyilik yaparsanız ödeşmiş oluruz diyerek odandan çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir