Şehrinizin tarihi ve turistik yerlerini turistlere tanıtmak amacıyla drama hazırlayınız.

Şehrinizin tarihi ve turistik yerlerini turistlere tanıtmak amacıyla drama hazırlayınız.

Ben ve arkadaşlarım bir sonraki gün için çok heyecanlıydık çünkü bir sonraki gün büyük bir kahvenin başkanlığında İstanbul’u tanıtacak tık İstanbul’un en güzel yerlerinin en gözde yerlerini belki hayatı boyunca hiç duymamış ve görmemiş olan kişilere göstererek rehberlik edecektik.

sonraki gün olmuştu önceki günden belli bir hazırlık yapmıştım kendime rehberlik yapabileceğim bir harita birkaç not aldığım bilgi ve bir düdük almıştım.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Heyecan ile önce harflerinin bulunduğu O büyük alana gittik. burada çok farklı milletten pek çok kişi vardı ve hepsi birbirine yabancıydı hepsinin kılık kıyafetleri bile birbirinden apayrıydı.

Önce büyük bir otobüse bindik. Tüm şehri olmasa bile birkaç yapıyı hızlı bir şekilde görsünler istemiştik. Özellikle Fatih, Balat, Beyoğlu gibi yerleşkelerde eski dönemlerden kalma tarihi yapılara rastlarsınız. Bütün bu evlerin ve yapıların heybetli ve eski görünümleri hepsinin çok hoşuna gitmişti. Osmanlı mimarisinin heybeti gözleri doldururken biz üç arkadaşta oldukça mutluyduk.

İlk rotamızı Sultan Ahmet olarak seçtik. Meydana indiğimizde etraf cıvıl cıvıldı. Kafileye biz eşlik ediyorduk. Önce camiiye girdik. Camiinin içide dışı kadar güzeldi. Heybetliydi. Sonraki durak noktamız sırasıyla; Topkapı Sarayı, müzesi, Ayasofya oldu.

Mısır Çarşısı

Pier Loti

Çamlıca Tepesi

Boğaz turu

Süleymaniye

Beyoğlu, Taksim

Kız kulesi

Galata kulesi

Eyüp Sultan Türbesi

Saymış olduğum bu tüm bu yerleri sırasıyla gezerek İstanbul’un o büyük heybeti ve ihtişamını da hem kendimiz tekrar görmüş hem de yanımızda getirdiğimiz kafileye tattırmış olduk. Gezimizin sonunda hepsi bu geziden çok memnun kaldıklarını, İstanbul’u çok beğendiklerini, bu kadar iyi olacağını beklemediklerini ve tekrar bizle beraber İstanbul’a gezi turunda bulunmak istediklerini de söylediler.


Benzer Yazılar

Bir cevap yazın