Şehrinizin futbol takımlarından biriyle ilgili bilgiler edininiz.

Şehrinizin futbol takımlarından biriyle ilgili bilgiler edininiz.

Sinopspor, Türkiye’nin en kuzeyinde yer alan Sinop ilinde faaliyet gösteren spor kulübüdür. Kulüp 1970 yılında Özcan Tekinalp ve arkadaşları tarafından kurulmuştur. Ve renkleri mor-beyaz olarak kararlaştırılmıştır. Kulüp başkan Ayhan Özhan yeni dönemde antrenör Ercan KAYA ile anlaşmıştır.

1983-84 sezonunda Türkiye 3. Ligi’nde profesyonel olarak oynamaya başlayan takım profesyonel, gençler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde futbol takımlarına sahiptir. Ayrıca futbol yaz okulunda da faaliyet göstermektedir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Sinopspor, Sinop Şehir Stadyumu’nda ev sahibi olarak diğer takımları ağırlıyor. Yenilenen stadın 10 bin kişinin aynı anda maçları izlemesine olanak sağlıyor. Bölgenin en modern statlarından biri olan Sinop Şehir Stadyumu müştemilatı içerisinde iki adet bireysel antrenman salonu, iki adet fitness salonu, antrenör ve doktor odaları, engelli girişi, ve engelli asansörüyle birçok VIP odası ve salonu bulunur. Ayrıca atma ve atlama gibi tüm sektörlerin yer aldığı atletizm pisti de vardır.

 

Kulübü çok seven kişilerin bir araya gelip takımı destekleme tutkusu dünyanın her yerinde aynıdır. Bu amaçla 2009 yılında Sinopsporu seven Sinoplular tarafından ‘Kuzeyliler’ adı altında bir taraftar grubu kurulmuştur.

3. Lig’de son olarak 2004-05 sezonunda mücadele eden takım o sezon alınan mağlubiyetlerden sonra Sinop Amatör Ligi’ne düşmüştür. Son olarak da Bölgesel Amatör Lig’de 4. Grupta (Bölgesel Amatör Lig) top koşturmuştur ve ligi 24 puanla 11. sırada bitirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir