Sanatla İlgili Bildiğiniz Özdeyiş ve Atasözlerini Söyleyiniz.

Sanatla İlgili Bildiğiniz Özdeyiş ve Atasözlerini Söyleyiniz. 1-2 Tanesini Kısaca Birkaç Cümle İle Açıklayınız.

Sanat insanların biriktirdiği içsel güçlü duyguların dışarı çıkmasıdır. Sanat hakkında söylenecek en önemli sözlerden birini kesinlikle Mustafa Kemal Atatürk söylemiştir. Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Ulu önderinde dediği gibi ülkelerin büyümesi, gelişmesi ve büyük devletlerle yarış halinde olması için sanat her anlamda ilerlemeli ve sanatçıya gereken değer verilerek desteklenmelidir.

Ülkelerin karanlıktan aydınlığa yükselişinde sanat oldukça önemli bir yere sahiptir. Sanatçı eserinde kendine farklı gelen düşünceleri korkmadan kaleme alabilmeli veya resmede bilmelidir. Albert Camus bir sözünde ‘ Eğer dünya karanlık olmasaydı sanat olmazdı.’ Demektedir. Sanat karanlıkların üzerine güneş gibi doğmak ve yanlışların üzerine güçlü bir şekilde gitmek demektir.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Ünlü ressam Leonardo Da Vinci ‘ güzel olan her şey bir zaman sonra insanın hafızasından yok olabilir ama sanat asla yok olmaz.’ Demektedir. İnsanoğlu kendide bu dünyadan bir zaman sonra yok olup gitmektedir. Ancak yarattığı sanat eserleri yüz yıllar geçse de insanlara yol göstermeye devam etmektedir. aklınızda var olan güzellikler zaman içerisinde kaybolabilir yada hayata bakış açınız değişebilir ancak farklı dönemlerde yapmış olduğunuz sanat eserlerine her baktığınız zaman o eserde ne anlattığınız hep orada var olmaya devam etmektedir.

Sanat eserlerini sadece resim, müzik ve heykel olarak değerlendirmeyiniz. Hepsinde derin duyguların var olduğunu bilerek değerlendirdiğinizde çok farklı dokunuşları yakalayabilirsiniz. Sonuçta bakmak ve görmek birbirlerinden oldukça farklı kavramlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.