Sanat altın bileziktir atasözünü açıklayınız.

Sanat altın bileziktir atasözünü açıklayınız.

Altın insanların yüzyıllardır yatırım amacıyla kullandıkları bir değerdir. Çünkü yıllar, yüzyıllar geçse dahi altının değeri asla kaybolmaz. Altını değerli kılan şey, değişik durumlarda ve farklı ortamlarda dahi değerli olmasıdır. Altın çamura düşse bile değerinden hiç bir şey kaybetmediği için bulan kişiyi mutlu eder. Sanat ise insanın en güzel, en mahir ve en becerikli şekilde her şartta ve her yerde yaptığı uğraşıdır.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Sanatı olan kişi bu sanatını nerde olursa olsun değerlendirerek hayatını geçindirmek için kullanabilir. Nasıl ki altın yerlere düştüğünde değerinden bir şey kaybetmez aynı şekilde sanatta farklı mekanlarda yapıldı diye değerinden bir şey kaybetmez. İnsanın hayatını kazanması için bir sebep olarak her zaman yanında bulunur.

 

Müzik bir sanattır. Bu sanatın yeri stüdyolar ve kameraların karşısıdır. Fakat kameraların karşısına çıkamayan veya stüdyolara giremeyen bir çok sanatçı müziği ile hayatını kazanmaktadır. Öncelerde çok ünlü olduğu halde ününü kaybeden ses sanatçıları hayatını yine sanatını icra ederek kazanmıştır. Ayrıca müziğini sokaklarda, metro istasyonlarında, turistik mekanlarda yaparak zor zamanlarını atlatan, para kazanan, hayatını idame ettiren çok sayıda sanatçı vardır.

 

Altın bilezik insanın ihtiyacı olduğunda her zaman hayatını kurtaracak maddi destektir. Sanatı olan kişilerin icra ettikleri sanat da aynı şekilde hayatta en büyük destektir. Sanat nerde icra edilirse edilsin asla değerinden yitirmez, her zaman altın gibi kıymetlidir. Yeter ki bir beceriniz olsun. Çünkü hayatın ne zaman ne getireceği belli olmaz. Farklı mesleğiniz olsa bile gün gelir o beceriye ihtiyacınız olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.