Sanal gezi sayesinde neler öğrendiniz?

Sanal gezi sayesinde neler öğrendiniz? Farklı kaynaklardan bilgi edinme konusundaki düşüncelerinizi açıklayınız.

Çanakkale’ye yaptığım sanal turda öğrendiğim ilk şey bir yere gidip gezsek bile o yer hakkında bütün detayları tam olarak öğrenemeyebileceğimiz oldu. Çanakkale’ye ve Gelibolu’ya gerçekten gitmek ve oraları görmek, havasını koklamak kesinlikle gereklidir. Ancak her ne kadar tarihimizi bilsek ve sahip çıkmaya çalışsak da her şeyi bütünüyle ele alamayabilir ve bir seferde bu kadar büyük bir tarihi mirası tam olarak deneyimleyemeyebiliriz. Ancak bu sanal turda hiçbir şey atlanmamış olduğu için sanal turun içerisindeyken ziyaretçi de hiçbir şeyi atlamıyor. En ince detayına kadar tarihi olayları ve anıtları öğrenebiliyor.

Örnek olarak sanal turu yaparken Büyük Şehitler Abidesi hakkında birçok şey öğrendim. Sadece hikayesi ve neyi temsil ettiğini değil, fiziksel özellikleri hakkında da detaylı bilgi sahibi oldum. Turda verilen bilgiler sayesinde anıtın tam olarak coğrafik konumunu, boyutlarını, şeklini ve temsil ettiği tarihi çok iyi bir şekilde öğrendim. Sitede yer alan diğer bilgiler, tarihi alanlar ve anıtlar için de geçerli bu durum. Teknolojinin kültürümüze ve tarihimize sahip çıkmak, öğrenmek ve öğretmek için de bu derece güzel kullanılabileceğini öğrendim.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Farklı kaynaklardan bilgi edinmek gerçek ve kalıcı bilgiye ulaşmak için en iyi yoldur. Bir konu hakkında çalışma yapılmış birçok kaynaktan alınan bilgiler birbirini doğrular ve örtüşür. Bunun yanında herkesin daha iyi öğrenebileceği bir iletişim yolu mevcuttur. Görsel, işitsel, duygusal öğrenme yolları gibi yollardan kişiye en uygun olan tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir