Sabah uyandığınızda ailenizdeki kişilere ne dersiniz?

Sabah uyandığınızda ailenizdeki kişilere ne dersiniz? (Anneme – babama – nineme – dedeme — kardeşlerime vs )

Sabah uyandığımda, ilk kiminle karşılaşırsam ona mutlaka “günaydın” derim. Genellikle annemi mutfakta kahvaltı hazırlarken görüyorum ve yanına gidip hemen yanağına bir öpücük kondurup “günaydın annecim” derim. Daha sonra babam işe gitmek için kalkar. Onu da görür görmez hemen yanına giderek “günaydın babacığım” diyerek sarılırım. Benim iki kardeşim var ve genellikle benden sonra uyanıyorlar. Onları kaldırmak için odalarına giderim ve “haydi sabah oldu uykucular sizi” diyerek uyandırmaya çalışırım. Uykulu gözlerle bana bakarlar ve “günaydın abiciğim” derler.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Bazen dedem ve anneannem bizde kalmaya gelir. Onlar Edirne’de yaşıyor. Ama kışları bizde kalıyorlar. Yani kalabalık bir aile oluyoruz. Bizde oldukları zaman onlarla çok güzel vakitler geçiriyorum. Dedem genellikle sabahları çok erken kalkar ve camiye gider. Gelirken bize fırından taze çıkmış ekmek getiri. Onu gördüğümde “hayırlı sabahlar dedeciğim” diyerek boynuna sarılırım. O da benim alnımdan öper.

Anneannem de sabahları erken kalkıyor. Ancak biraz rahatsız olduğu için odasından daha geç çıkıyor. Her sabah onun odasına giderek mutlaka “günaydın anneanneciğim, bugün nasılsın?” diye sorarım. Bu şekilde sevgi dolu ve mutlu bir aile olarak yaşamaya devam ediyoruz. Umarım hep böyle devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.