Oyun oynamak için nereleri tercih ediyorsunuz?

Oyun oynamak için nereleri tercih ediyorsunuz?

Biz büyük bir bahçesi olan bir sitede oturuyoruz. Bu nedenle diğer çocuklardan daha şanslı olduğumu söyleyebilirim. Çünkü oyun oynamak için çok geniş bir alana sahibim. Site içinde çocuklar için ayrılmış bir alanda birçok spor aleti ve oyun aletleri bulunmakta. Arkadaşlarımla buluşup her gün bu parkta güvenli bir şekilde oyun oynayabiliyorum. Ayrıca bazen de arkadaşlarımla buluşup mahallemizde bulunan halka açık parklara da gidiyoruz.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Çocukların dışarıya çıktıklarında güvenli olan alanlarda oyun oynaması çok önemlidir. Aksi halde hiç istenmeyen kazalarla karşılaşabilirler. Bunun içinde özellikle trafiğe açık olan sokaklarda top, ip vb. oyuncaklarla oyun oynamak son derece sakıncalıdır. Bu nedenle trafiğe kapalı alanlarda oyunlarımızı oynamalıyız. Oyun çocuklar için çok önemlidir. Toplu bir şekilde oyun oynayınca hem eğleniriz hem de yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşme fırsatını yakalamış oluruz.

 

Mesela; saklambaç, seksek, ip atlama veya yakar top gibi oyunlar grup halinde oynanır. Bu oyunları oynamak için arkadaşlarımızla buluşup güvenli yerlerde eğlenebiliriz. Bu güvenli yerler ise şunlardır:

  • Evimizin veya apartmanımızın bahçesi
  • Trafiğe kapalı alanlar
  • Boş arsalar
  • Okulumuzun bahçesi
  • Çocuk parkları
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalama: 5,00 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir