Oturduğunuz yeri kısaca anlatır mısınız?

Siz hangi ilde oturuyorsunuz? Oturduğunuz yeri kısaca anlatır mısınız?

Biz aslen Edirneliyiz. Ancak babamın işi dolayısıyla yaklaşık 12 yıldır İstanbul’da yaşıyoruz. İlk taşındığımızda bir süre Küçükçekmece ve Beylikdüzü ilçelerinde yaşadık. Şimdi ise İstanbul Esenyurt’ta oturuyoruz.  Esenyurt çok hızlı bir gelişme göstererek İstanbul’un en kalabalık yerleşim yerlerinden biri olmuştur. Bu kalabalıklığın nedenlerinde biri; yerli halkın iş dolayısıyla göçü, diğer neden ise Suriyelilerin daha ucuz konaklama için tercih etmelerinden kaynaklanır.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Esenyurt nüfus olarak çok kalabalık olsa da ben yaşadığım yeri seviyorum. İstanbul harika bir şehir ve birçok tarihi mekânı gezme fırsatı buluyoruz. Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul, yedi tepe üzerine kurulmuş büyük ve göz alıcı bir şehir. Her bölgesi ayrı bir güzellikler diyarı. Şehirde bulunan camiler, müzeler, saraylar, villalar, yalılar ve daha birçok mekân geçmişin o derin izlerini taşıyor ve tüm güzelliklerini gözler önüne seriyor.

 

Ben en çok Topkapı Sarayı’nı ve Süleymaniye Camii’ni seviyorum. Farklı bir atmosfer var bu iki mekânda. Osmanlı padişahlarının devleti çok uzun yıllar yönettiği Topkapı Sarayı, hala tüm ihtişamı ve tarihi geçmişiyle paha biçilemez bir görünüm sunuyor bizlere.

İstanbul’un diğer sevdiğim iki tarihi yeri ise, Kız Kulesi ve Galata Kulesi. Galata Kulesi’ne çıkıldığında tüm İstanbul’u tepeden kuş bakışı olarak izleme keyfine de varıyorsunuz. Kız Kulesi’nde ise denizin ortasında nefis bir kahvaltı ziyafeti çekebilirsiniz.

Ayrıca İstanbul’da pek çok müzede bulunuyor. Bu müzelerde geçmişin ayak izlerini çok rahat hissedebiliyor insan. Tarih boyunca saklanmış ve günümüze kadar getirilmiş birçok tarihi eseri bu müzelerde görmek mümkün. Aslında daha sayılacak o kadar çok yer var ki. Ben sadece en etkilendiğim yerlerden bahsetmek istedim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Oy, Ortalama: 5,00 toplam 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir