Okulunuzun spor faaliyetlerindeki başarıları ile ilgili gerçek veya kurgusal bir haber metni yazınız.

Okulunuzun spor faaliyetlerindeki başarıları ile ilgili gerçek veya kurgusal bir haber metni yazınız. Haber metninizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Bizim okulumuzda “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” sözünü duyarız genelde. Klasik olarak da beden eğitimi derslerinde selam verilip daha sonra serbestsiniz denilmez. Mutlaka öğretmenimiz bir etkinlik veya bir oyun\yarış planlamıştır. Bununla da kalmayıp Türkçe-Matematik gibi derslerde bile zaman zaman sporla ilgili faaliyetler yapılır ve beden eğitimi dersi hiçbir zaman boş ders gibi düşünülmez.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Bu durumun bize yani öğrencilere ne gibi katkısı olduğunu söyleyecek olursak; bu hafta farklı olarak ne oynayacağız acaba diye merak içerisinde bekliyoruz. Zaman zaman öğretmen bizden bir oyun istiyor; araştırıyoruz ve mümkünse herkesin bulduğu oyunu deniyoruz. Birçok spor dalını öğreniyoruz ve sporu zevkle yaptığımız için hangi spor dalında daha iyi olduğumuzu keşfediyoruz ve biliyoruz ki öğretmenlerimiz her zaman arkamızda. Bu yüzden bizim okulun %60’ı mutlaka bir spor dalıyla ilgileniyor. Sporla ilgilendiğimiz için yememize içmemize de dikkat etmek durumunda kalıyoruz. Bu başarı bizim akademik derslerdeki başarımızı da olumlu yönde etkiliyor.

Bu durumun peki okula ne gibi bir yararı var diye soracak olursak okulun başarısını çok çok artırıyor. Birçok öğrenci ilgilendikleri spor dalında madalya kazanıyor ve orada okulumuzun adı söyleniyor. Öğretmenlerimizin ve müdürümüzün göğsü kabarıyor ve spora daha da destek veriliyor. Böylece “Sağlam kafa sağlam vücutta yer alır.” sözünün doğruluğunu yaşayarak görmüş oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir