Okulunuzdaki en önemli üç sorun nedir?

Size göre okulunuzdaki en önemli üç sorun nedir? Bu sorunların çözümü ile ilgili önerileriniz nelerdir? Yazınız.

  • Tuvaletlerin temiz olmaması.
  • Kantinde çok sıra beklemek.
  • Öğrencilerin kaba konuşmaları

 

Okulumuzdaki en önemli üç sorunun ne olduğunu ve çözüm olarak nasıl bir önemi olduğunu açıklamadan önce sorun kelimesinin ne anlama geldiğini açıklamakta fayda vardır. Türk Dil Kurumu’na göre sorun, üzerinde düşünülüp, araştırılıp sonuca varılması gereken problem, mesele ve durum anlamına gelir. Sorun, kişinin yaşamında problem olarak karşılaştığı durumlardır. Problemin çözüme kavuşturulması durumunda insanları üzen sıkıntılar yok edilmiş olur.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

İnsanın olduğu ve çok sayıda insanın bir arada yaşadığı yerlerde sorunlar olur. Sorunların olması değil çözüme kavuşturulmaması kaosa neden olur. Öğrencilerin, öğretmenlerin, idarecilerin ve personelin ortak olarak kullandığı her okulda çeşitli sorunlar vardır. Sorunlar okulların büyüklüğüne ve kalabalık olasına göre değişir. Toplu yaşanılan yerlerde her birey üzerine düşen görevi yapmak zorundadır. Örneğin, öğrenciler genellikle sınıflarının temiz olmamasından şikayetçidir. Sınıfta bulunan her öğrenci çöpünü çöp kovasına atsa, sınıfı kirletmemek için özen gösterse kimse sınıfın kirli olmasından sikayetçi olmaz. Okulumuzdaki en önemli üç sorun bence şunlardır:

  • Tuvaletlerin temiz olmaması. Bu konuda öncelikle tuvaletleri kullanan biz öğrencilere vazife düşmektedir. Kullandıktan sonra sifonu çekerek tuvaletleri temiz bırakabiliriz. Okul idaresine düşen görev ise personelden ders saatlerinde tuvaletleri temizlemesini istemesidir. Gün içerisinde bir iki kere yıkanması durumunda tuvaletler çok temiz olacaktır.
  • Kantinde çok sıra beklemek ve büyük sınıfların sıranın önüne geçmesi. Kantindeki nöbetçi öğretmenler sıranın delinmemesi konusunda dikkatli olabilir, öne geçen öğrenciler uyarılabilir. Çok sıra beklememek için kantindeki eleman sayısı artırılabilir.
  • Öğrencilerin kaba konuşmaları ve yere tükürmeleri. Derslerde öğretmenlerimizin ahlakla ilgili özel uyarılarda bulunmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.