Okulunuzda Yapılan Öğrenci Meclisi Seçimlerinde Aktif Rol Almak Size Ne Katar?

Okulunuzda Yapılan Öğrenci Meclisi Seçimlerinde Aktif Rol Almak Size Ne Katar?

Esasında çok şey kadar hem bize hem sınıfdaki arkadaşlarımıza. Okullarda sınıf başkalığı ile başlayan seçimler aslında Demokrasinin bir parçası değil midir, seçme ve seçilme özgürlüğümüzün simgesidir. Biraz daha büyüterek düşünelim okul meclis seçimleri, oldukça çetin ve çok çalışarak elde edilen bir başarının parçasıdır. Meclis için aday olan öğrenciler, tıpkı siyasette rol alan kişiler gibi kendilerini tanıtmalı, yapmak istediklerini izah etmeli ve en önemlisi dürüst olmalı. Hiç kimse yapamayacağı şeyin sözünü vermemeli. Demokrasinin özüne ve karşı adaylara saygı çerçevesinde davranmak gerekir.

 

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

Demokrasi var olduğu sürece özgürce her alanda kendimizi ifade edebilme şansımız olacaktır. Önemli olan seçilmişliğin gücünü yanlış kullanmamaktır. Okulda ya da başka bir ortamda elde ettiğiz başarı bizi kendimiz olmaktan vazgeçirmemeli. Aday olan öğrenciler doğal olarak kendine bir ekip kuracaktır, beraber çalışacağı kişileri doğru seçmeli çünkü yanlış seçimler istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Başarı bir ekip çalışmasıdır, hiç kimse tek başına elde edemez bunu, arkasında mutlak destekleyen birileri vardır. Bu kişilerin çabalarını, emeklerini ve özverilerini göz ardı etmemek gerekir.

İstediğiniz ve hedeflediğiz amaca ulaştınız; bu size ne katar.  Mutlaka kafanızda oluşan fikirler, amaçlar ve istedikleriniz vardır. Önce sizi okulda tanımayan kişiler varsa, artık sizi tanıyor olacaktır. Belli bir sorumluğunuz olacaktır, vermiş olduğunuz sözleri yerine getirmek zorundasınız. Saygı ve sevgi göreceksiniz, tabi ki; sizi sevmeyenler, onaylamayanlar, karşıt görüşler olacaktır. Ama bunları göze almış olarak yola çıkmış değimliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir