Okulunuzda Yapılan Eğitsel, Sosyal veya Kültürel Bir Etkinlik Belirleyiniz.

Okulunuzda Yapılan Eğitsel, Sosyal veya Kültürel Bir Etkinlik Belirleyiniz. Etkinliğin Öğrencilere ve Topluma Katkılarını Açıklayınız.

Okulumuzda yapılacak olan eğitsel, sosyal ve kültürel bir etkinlik için öncelikle öğrencilerimizi üç guruba ayırdık.  Bu öğrencilerimizden ilk grup için bahçede bir ekim alanı belirledik. Bu kişiler evden gerekli malzemeleri getirerek sebze ve meyve ektiler. Daha sonra gerekli zamanlarda bakımlarını yaptılar ve orada vardiyalı olarak tüm ürünlerle incelikle ilgilendiler.

Diğer bir grup ise evlerden topladıkları artık yiyecekleri sokaktaki sahipsiz hayvanlara verdi. Kısa süre içinde aldıkları yemek oranında büyük artış olduğu için onları yoğun bir mesai bekliyordu. Bu arkadaşlar da ekim yapanlarla aynı süre boyunca her gün bu işlemi yerine getirdiler.

Devam Ediyor... Aşağı Kaydırın

 

Son grubumuz ise huzur evini ziyaret ederek buradaki dede ve ninelerimizin ihtiyaçlarını yerine getirdiler. Burada dikim, ütü ve daha farklı birçok konuda yaşlılara yardım eden ekip arkadaşlarımız, öğretmenler nezaretinde ve aileleriyle huzur evinde diğer gruplarla aynı süre zarfı boyunca durdular.

Bu eğitsel, sosyal ve kültürel olan etkinliğimizde ana amaç insanların dünyaya farklı yollarla da katkı sağlayabileceğini ve kendi çapında mutlu olabileceğini göstermektir. Sonuç olarak bahçede çıkan meyvelerin yenmesi ve koparılması, sokak hayvanlarının arkanızdan gelerek sizi kendine en yakın kişi hissetmesi ve huzur evindeki tüm yaşlıların sizlere bakışlarıyla moral vermesi çıktılar oldu. Ancak her grupta tek ortak yan çaba geldiğinde ve ilahi bir amaç olduğunda düzenli çalışan insanlara kısa sürede mutluluğun geldiği olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir